Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sokszor hallani azt, hogy a...

Sokszor hallani azt, hogy a mai élelmiszerek nem olyan jók mint a régiek. Ez miben mutatkozik meg, és milyen tényekre alapozzák ezt a kijelentést?

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Én a Milka csokira mondom azt, hogy régen jobb volt.

Most már nem szeretem, de régen viszont elég finom volt és nagyon szerettem.

2021. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Mi a nutella kapcsán állapítottuk meg mostanában, a párom tette szóva, hogy régebben imádta, de most nem kell neki, három hónapja eszegetünk egy üveggel. Pedig ő tömi a csokit.

Én ugyanìgy gyerekként faltam, de mostanság annyira gejl, hogy fúj.

2021. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam hallgani Belgától a Régen minden jobb volt c. számot, abban hangzik el, hogy régen tömör volt a kifli 😃
2021. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy simán lehet hogy valamiből annyit ettetek, hogy meguntátok, és már nem kívánjátok, nekem pl. már kb. 1 hónapja áll a tortilla chips a polcomon, előtte 2 nap alatt elfogyott, most meg már nem kívánom, de az íze nem változott.
2021. febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4, nyilván ez más szitu.
2021. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami a kiflit illeti, ez így igaz. Az ugyan nem állja meg a helyét, hogy régen "minden jobb volt", de nagyon sok minden igen, és ez a kiflire különösen igaz.

Aki emlékszik még a tejábárok illatára és az ott kapható péksüteményekre, az pontosan tudja, miről beszélek. A mostani kiflik csak szánalmas utánzatai az eredetinek, mind ízre mind állagra, és a bolti tejnek sincs már túl sok köze a tehénhez.

A minőségromlás kézzelfogható, ráadásul egyre gyorsabb tempóban folytatódik. Az élelmiszergyártók egyre többet próbálnak spórolni az előállításon, és ez jól érzékelhető a végeredményen sajnos.

2021. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként imádtam az almát, mindegy milyen fajta volt.


Most jó esetben tíz szemből 1-nek van némi íze.

Nem csodálkozom, amikor az éretten napsárga Golden almát ( finom mézes ízű), zölden lehet megvenni, olyan is.


Ez egy példa, a százból.

2021. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

80-as években egy sima ABC-ben is frissen sült kenyeret lehetett venni, ropogós héja, puha belseje volt. Volt, hogy nem bírtam ki a bolttól hazáig sétálva, hogy ne kóstoljak bele. A mostani bolti kenyerek valahogy már nem olyanok.

Régen, ha vettünk kivit, nem volt iszonyat savanyú, éretlen. A sárgadinnye is legtöbbször édes volt, az utóbbi időben viszont nem tudok olyat venni, amelyik finom.

Valószínűleg ott a hiba, hogy sok gyümölcsöt, és pár zöldségfajtát (pl. paradicsom) éretlenül szednek le, hogy ne menjen tönkre a szállítás alatt vagy a boltban. Így viszont nincs olyan jó ízük, és ha emellett még sokáig is tárolják, nyilván kevesebb lesz bennük a vitamin is.

2021. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvágottakat is lehetne példának hozni, régen sem voltam gazdagabb,de egy árban középkategóriás virslit ,vagy májkrémet össze sem lehet hasonlítani egy mostanival ugyanebből a kategóriából .. már évek óta nem is eszek ilyesmit, mert amiben van hús vagy máj,az irreálisan drága,a többi meg gyakorlatilag vágóhídi hulladékokból készül.
2021. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 9. válaszolóval osztom a véleményem.
2021. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!