Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Húsvétra milyen főznivaló...

Húsvétra milyen főznivaló sonkát vesztek? Milyen árban?

Figyelt kérdés
Nagy a választék, diósonka, friknadó, füstölt kötözött lapocka stb. Melyikben kevés a zsírréteg és több a "színhús"? Mennyit szántok kilójára? Áruházban vagy piacon veszitek?

2021. márc. 24. 06:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

8# nem állítottam ilyet. Ezt te találtad ki.

Minek túlfüstölni sózni, ha annyi is elég neki, amennyivel minimálisan tartósítható.


Mi nem eszünk hibernált sómérgeket.


Amúgy meg arra értettem, hogy füsttel, sóval a szar minőségű húst akarják elfedni. És ezek szerint még van is aki ezt beveszi.

2021. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Most vettem, csontos csülök, 3500Ft/kg. Azt hittem rosszul látok..
2021. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsére nem kell vennem, a szüleim disznóvágáson raknak félre, majd húsvétkor elhozom tőlük. Itthon már csak megfőzöm és kész :)
2021. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy hentesáru-üzletből veszem, ahol megbízható minőségű árut kapok minden évben. 4 vagy 5 éve találtam rájuk, olyan darabolt sonkát veszek tőlük, amilyet régen apámék készítettek a disznóvágásokon: rendesen füstölt (nem füstpácos), sós - de nem ehetetlenül sós darabolt sonkát árulnak, mi ezt szeretjük. Egyetlen évben sem csalódtam még az árujukban. Tavaly 3000 forint volt kilója, idén 3200. Elég drága, de a család nagyon szereti és náluk legalább biztosan nem zsákbamacskát veszek.

Korábban volt rá példa, hogy boltban vettem ilyen-olyan sonkát, ami jól nézett ki, na az lutri volt. Némelyiknek semmi íze nem volt.

2021. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
Semmilyet, mert ingyen hozzák nekünk a sonkát. :)
2021. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pocsék sonka utánzatot vettem. Egy fillért nem adnék már érte. Kaiser főtt füstölt lapocka, 70% hústartalommal. 1499 ft volt kilója egy helyi kisboltban. De már az utolsó napon, szombaton délután vettem, hogy mégis legyen valami, mert nem is akartam venni semilyet. Ez az egy fajta volt. Egyszerűen ehetetlen, semmi húsra emlékeztető szerkezete nincs. Mintha disznóhájból meg zselatintból keverték volna össze,mutatóba kevertek bele néhány nagyon rövid szálú hús rostot. De az egész annyira puha szerkezetű, zselés ( "taknyos") gusztustalan az egész. Próbáltam főzni is, de nem használt neki, talán még rosszabb lett, viszont jóval kevesebb. Annyira nem akarom hibáztatni őket, mert végül is én voltam a hülye hogy megvettem. Soha többé ilyet.
2021. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!