Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a 10 legalapabb élelmis...

Melyik a 10 legalapabb élelmiszer?

Figyelt kérdés

1. Kenyér.

2. Burgonya.

3. Rizs.


Mi lehet a többi?



2021. márc. 30. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Kinek?


Nekem pl se kenyér, se krumpli.

Rizs

Száraztészta

Tojás

Liszt

Vaj

Tejföl

Paradicsom

Paprika

Lencse

Sargaborso

2021. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Kinek?"

Az emberiségnek. Az ázsiai kultúrában mondjuk el tudom képzelni, hogy nem a kenyér és a burgonya a legalapabb élelmiszer, de szerintem a világ többi részén mindenhol az, hiszen búza mindenhol megterem és a burgonya is.

2021. márc. 30. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem volt egyértelmű a kérdés.
2021. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak növényeket nézünk, akkor:

kukorica, rizs, búza, manióka, szója, burgonya, cirok, édes burgonya, jamszgyökér, (főző)banán.

[link]

Persze bonyolítja a dolgot, ha az állati termékeket, mint tej, tojás, hús, hal is beleszámítanánk, illetve ha a kész és félkész ételeket, mint pl a kenyér, száraztészta külön kezeljük a búzától.

2021. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sunshinedoll ***** válasza:
62%
Ez mindenkinek más én pl nem eszek kenyeret, így nekem nem alap élelmiszer a kenyér.
2021. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Húsból az utóbbi 50 évben abszolút vitt mindent a csirke, de azért még a hal is erősen tartja magát (mondjuk nem Magyarországon).

A kenyérfélék is nyugodtan felírhatóak a listára (nyilván kultúra-függő, hogy bagett, lepény vagy milyen formában), ahogy valószínűleg a burgonya és a rizs is helyén van - ezek mellé még a tápióka fontos az ázsiai és afrikai országokban. A kukorica csalóka, mert a fogyasztás jó része állati takarmánynak vagy feldolgozásra megy. Kukoricakeményítő pl. lassan mindenben van, de azért nem nevezném alapélelmiszernek, igazából nélküle is jól ellennénk.

Gyümölcsök közül a banán valószínűleg a nyerő, jól lehet valójában ez is inkább szénhidrát forrásnak minősül, a paradicsom meg a második, ami meg tulajdonképpen zöldségféleként van fogyasztva, szóval az igazi első számú gyümölcs az valószínűleg az alma, ami mellett még a citrusfélék a fontosak, a citrom inkább ízesítőként, a narancs pedig étkezésileg.

Zöldségügyileg az említett szénhidrát forrásokon kívül még a paprikafélék, hüvelyesek mondhatóak alapélelmiszernek. E mellett a tök- és répafélék, hagymák fogyasztása sem elhanyagolható.

2021. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Tészta, liszt, tojás, tej, só, cukor,rizs, hús, krumpli, tejföl
2021. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kínában a rízs az alapélelmiszer, pár nyugat Afrikai államban a plantain, Mexikóban a kukorica..


Globális szinten viszont a tojás, a vöröshagyma, a cukor, a só, a zsír, a húsok, a tej, a sajt és a kenyér az ami a legtöbb országban alap.

De ez csak 9, úgyhogy legyen még a kávé is.

2021. márc. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez nemhogy nemzetenként, de családokként is nagyon változó. Ha a szegény konyhát nézzük, akkor vöröshagyma, liszt, tojás, rizs, sárgarépa, krumpli, tv paprika, tej, só, pirospaprika biztosan kell. Legalábbis mifelénk.
2021. márc. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Változó, van ahol a rizs, lencse, szója az alap, máshol a krumpli és a száraztészta, stb.
2021. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!