Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit vigyek enni az iskolába?...

Mit vigyek enni az iskolába? :/ (feltéve, ha lesz.)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Életmódváltásba kezdtem lassan 5 hónapja. Elég jól haladok, számításaim szerint még 1-2 hónap és elérem a kitűzött célt (természetesen utána sem állok meg, csak onnantól kezdve már egy másik ciklusba fog lépni ez az egész).

Mivel online oktatás volt már akkor is amikor elkezdtem ezt az egészet, így mondhatni szerencsés környezetben kezdtem el ezt az ételek szempontjából, hisz mivel itthon vagyok így tudok egészségesen enni, mivel egyébként pedig kollégista vagyok.

Nem lesz túlságosan baj a kollégiumban sem az ételekkel, kivéve 1 étkezést, az pedig a reggeli.

Az étrendem ch, zsír csökkentett, a fehérje pedig magas. (fehérje: 1,6 gramm/testsúlykg)

Azon gondolkoztam, hogy hogyan kellene úgy megoldanom, hogy ne dögöljek éhen az iskolában majd.

Amire gondoltam: Kollégiumban megreggelizek (proteines zabkása+gyümölcsök, ami ~350-400 kalória) és kibírom a suli végéig (ami a legrosszabb esetben is 2 órakor fejeződik be, de a legtöbb napon már délben a koliban vagyok). Hozzáteszem, hogy így csinálom itthon már egy ideje és kibírom délig simán, itt csak a kérdés az, hogy megfelelő lenne-e az iskolába is ez.

Második verzió pedig a szendvics lenne, viszont annak a kalóriatartalma jóval több lenne mint aminek kellene lennie a reggelimnek, így pedig hol az ebédnél kell majd lecsípnem kalóriát, hol pedig a vacsoránál,szóval ezt csak végső esetben csinálnám.

Ti ilyen helyzetben hogy oldanátok meg a reggeli részét az étkezésnek, úgy, hogy kibírjam 1 óráig minimum és a kalóriakeretbe is beleférjek?


u.i.: Kalóriakeretem ha valakit érdekelne: ~1700



2021. ápr. 5. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Személyes tapasztalatot tudok írni: én rendes oktatás alatt nem bírom ki, hogy ne egyek délelőtt is valamit. Viszont reggelire nem tudok megenni 350-400kcal-t, mint te, nekem ez nagyon sok. Szóval szerintem azt is megpróbálhatnád, hogy mondjuk a reggeli kb. 250kcal, és akkor már onnan is "spóroltál" 150-et, amit felhasználthatsz a tízóraihoz.

Illetve nem muszáj, hogy szendvics legyen a tízóraid. Pár ötlet: müzliszelet, főtt tojás, főtt sonka, nyers zöldségek, saláta kevés grillezett csirkemellel, joghurt, gyümölcs, virsli.

2021. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az iskolában sokkal több tevékenységet végzel, mint otthon. Így hamarabb meg fogsz éhezni, pláne ha látod, hogy mások miket esznek. Szerintem egy tízórai simán beleférne az étkezésedbe, például valami könnyed saláta.
2021. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szalami válasza:

Szendvics.

Megmutatok egy tökéletes tízórait vagyis egy egész napi menüt a suliba.Vigyél egy szendvicset,amiben van sajt,valamilyen felvágott vagy a szalámi is tökéletes választás.Mellé mindenképp vigyél valami édeset,aminek pl nagyon jó valamilyen keksz,vagy pedig dörmi,de a legjobb a müzliszelet.A müzliszeletekből a Fitnesst,a Cerbonát,és még a Nesquik/Cini Mini/Chocapic-ot ajánlom a legjobban.Kekszből bármilyen jó,pl 6-7 db Győri édes,vagy Pilóta keksz.De vihetsz akár 1 csomag Reggeli kekszet,vagy egy Belvita softy-t is,mert az is isteni főleg a csokikrémes.Még érdemes tenni valamilyen gyümölcsöt,vagy akár 2-3 félét is összevágva.Most az őszi/téli időszakban az iskolában,az alma,szilva,szőlő,narancs és a mandarin vált be.2.Opció ami jó lehet:Ha esetleg valaki már unja a szendvicset,akkor vigyen valamilyen péksüteményt,én pl szoktam kakaós csigát,perecet,pogácsát vagy sajtosrudat.Egy napi tízórai:Ez látszatra kevesebb mint az első opciónál,de ez is ugyanúgy laktat.

Vigyél 1 db nagy pogácsát,és egy kakaós vagy fahéjas csigát.Ezzel tökéletesen elvagy.Remélem tudsz ezek közzül választani,de akár magadnak is kitalálhatsz valami szuper dolgot!Sziasztok!

2021. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!