Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tegyek ha nem akarok húst...

Mit tegyek ha nem akarok húst enni de nem tehetem meg?

Figyelt kérdés

Undorodom a hústól, és a szüleim szinte csak húsos kaját csinálnak, még itthon élek és nincsen önálló keresetem ezért nem tudom megoldani, viszont inkább eszek sima kenyeret vajjal minthogy húst egyek, nem vegán vagyok hanem a hús ízét nem bírom pl:rántott hús, sült hús, káposztával hús

De a felvágottat meg tudom enni


2021. ápr. 10. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel nekik, hogy főzöl nekik heti néhányszor ebédet/vacsorát és készíts húsmentes ételeket.
2021. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sokat főzök, de mindig az van amit ők akarnak :/
2021. ápr. 10. 20:24
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Edd azt a részét az ételeknek, ami nem hús! Valamiféle körítés csak van!
2021. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

A saját családom alapján tudom, hogy nem könnyű a helyzet. Nehéz meggyőzni az embereket, hogy hús nélkül nem csak salátát és rántott sajtot lehet enni, ha nem is nyitottak új receptekre és ízekre. Ugye az indiai konyha az egyik legjobb ilyen téren.


Ha nem nyitottak az ötleteidre, akkor marad az, hogy olyan ételt készítesz, amiben részben ki tudod hagyni a húst magadnak. Pl rakott krumpli egyik negyedébe nem kerül kolbász. Vagy esetleg főzöl önmagadnak teljesen külön.

2021. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Édesapám 82 évesen halt meg és soha nem szerette a húst, pedig nem nevezte magát vegetáriánusnak. Nem szerette és kész!

Sült vagy rántott húsnál a lepirított krumplit ette lila káposztával - kapott mellé 2 tükörtojást - vagy a pörköltzaftos nokedlit salátával. Vadasnál szósz zsemlegombóccal.

A főzelékeket bundás kenyérrel, vagy tojással, esetleg tojáspörkölttel ette, vagy csak üresen, mikor mihez volt hangulata.

Nem kell ennek nagy feneket keríteni!

2021. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

Mi az, hogy nem teheted meg? Nem kell megenned szuleid foztjet ... fozz magadnak. Persze az ugy nehez, ha meg nem vagy onellato es azt kell, hogy egyed amit a tobbiek esznek!? De ha ilyen karakan vagy, eltudsz te menni dolgozni, a fizetesedbol pedig siman tudod finanszirozni az egyeni izlesedet.

Ha kosztos vagy, azt eszed amit kapsz!

2021. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom már észrevették, hogy kerülöd a húst. Beszéld meg velük, hogy köszönöd, de nem kérsz húst, ezentúl kb. úgy fogsz táplálkozni, ahogy az #5-ös válaszoló apukája, és ha lehet, akkor a hús helyett, neked mást vegyenek. Szerintem úgy is megoldható, hogy közben nem terheled jobban a családi kasszát, csak segíts be nagyon tudatosan a bevásárlásba is!
2021. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Főzz magadnak külön. Vannak gyors és olcsó, hús nélküli fogások is. Akkor nekik nincs plusz dolguk emiatt, és te is azt eszel amit szeretnél.
2021. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

39 éve utálom a húst, miután az egyik szülőm húsboltot vezetett, gondolhatod, hogy nálunk nem borsópörkölt meg sajtfondü meg ilyenek teremtek. Túléltem, salátákat, sajtokat, ilyen - olyan felfújtakat, krémleveseket, főzelékeket,egytálételeket magamnak is hamar megtanultam készíteni. Vendégségben is jol elvoltam körettel meg salátákkal.

Az ettermeket közel 40 éve nem értem, hogy számukra a húsmentes fogások miért azonosak a rántott rajt - rantott gomba - rántott karfiol szentháromsággal, de ez mindegy is.


Te sem szereted a hús ízt, ahogy én sem (umami, az 5. alapíz, tudtad?;) ), a rommá fűszerezett kolbászt és fasírtot v. nagyon fűszeres mini töltött kaposztákat meg tudom enni, mert azokban én sem érzem, ahogy te a felvágottakban.

2021. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs pénzed, dolgozz diák munkán vagy otthon segítesz és cserébe kapsz zsebpénzt amin betudsz vásárolni amit szeretnél.
2021. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!