Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A retek ill az újhagyma hogy...

A retek ill az újhagyma hogy áll el minél tovább (megmosva, “felesleges részeket levágva”, vagy sem?l ilyenekre gondolok.

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert akkor veszek csak zöldséget, ha akciós, és akkor vennèk kicsit többet, mondjuk négy -öt csomó retket, hogy máskorra is legyen.

Ill. Kb. meddig állnak ezek el?


2021. ápr. 15. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nejlon zacskóban hűtőben megmosva egy hét kb.
2021. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En a hűtőbe szoktam rakni pl rukkolat és teszek a tetejére papirtorlot,ugy nem rohad be.
2021. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmosom, a felesleges részeket levágom, aztán be a hűtőbe a saját fakkjába. Ennyi. Bár én minden zöldséget (kivéve vöröshagyma, fokhagyma) hűtőben tárolok. Vöröshagymát maximum akkor, ha nem fogyott el egy fej, és meg van pucolva. De azt is befóliázom, hogy ne vegye át minden a hagymaillatot.
2021. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok! A retek zöldjét én is le szoktam vágni, de lehet az alját és a tetejét is levágon... kipróbálom h milyen....
2021. ápr. 15. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-mas vagyok. A kis farkincáját is le szoktam szedni. :)
2021. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az újhagyma hetekig jó tisztítva, a retek már gyorsabban szottyosodna.


Egyébként a reteklevél ehető és nagyon ízletes, mintha a retek csípősségét kereszteznéd a rukkolával. Butaság kidobni.

2021. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaitokat! :)
2021. ápr. 15. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
A retket egy tál vízben szoktuk úsztatni a hűtőben, úgy nem szottyosodik (alját, tetejét levágom). De őszintén, fogalmam sincs meddig áll el. Másfél hét?
2021. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!