Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen étel volt az?

Milyen étel volt az?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban édesanyámékkal jártunk virágkiállításra, valószínűleg egy kertészeti egyetem kampuszára, Budapesten.

Itt rendszeresen ettünk egy gombócot, ami nem tudom mi volt. Édeskés ízű, volt benne gyümölcs, emlékeim szerint a gombóc többi része barna, állagában a grízre hasonlít, de ha grízgombócra keresek, semmi ahhoz hasonlót nem találok.

Ötletek?



2021. ápr. 15. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Főtt,áttört burgonyából készítik a gombócot.Talán azért tűnt grízesnek.
2021. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet banálisnak fog hangzani, és most a járvány felívelő 3. hullámában nem is kivitelezhető, de ha egyszer hivatalosan vége lesz ennek az őrületnek, és elindulnak a menzák, akkor elmész az ominózus egyetem menzájára, és ha olyan a helyzet, mint az én időmben volt az egyetemi menzán (2001-2008, 2 diplomát csináltam ennyi idő alatt), akkor ott többféle menük között megtalálhatod jó eséllyel majd ezt is, ha mondjuk egy hetet végigmenüzöl ott. Amikor meglátod, akkor megkérdezed a konyhásnénit, hogy kezitcsókolom, mi ez? Jó esetben mondjuk meg se kell kérdezned, mert oda lesz rá írva. Ha meg megvan a neve, onnantól pedig már tényleg csakis a Google a barátod.
2021. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem krumpliból volt, azt a fajtát ismerem.


Sajnos nem menzakaja volt, a rendezvény keretein belül voltak kitelepült ételes sátrak stb.

2021. ápr. 15. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Az osztrákok csinálnak töltött túrógombócot de olyan lisztes hogy a túrót nem is érezni.

Ráadasul a túró is sima nem rögös.

2021. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed a képeket, nem jön meg az ihlet valamelyiktől?

[link]

Hátha így sikerül jobban behatárolni...

2021. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!