Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Inzulinrezisztenciában szenved...

Inzulinrezisztenciában szenvedő ember ehet gluténmentes kenyeret ,illetve tojást ? :)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Tojást ehet, a gluténnek köze nincs az inzulinrezisztenciához, nem lisztérzékeny vagy. Amivel kevered a glükóz.

Én cukrosként teljes kiőrlésű tönkölykenyeret eszem, nekem bevált.

A GI (glikémiás) index a lényeg, keress rá!

2021. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :D.


Arra gondoltam , hogy a búzalisztből készült termékek nem jók ilyen szempontból (javíts/javítson ki bárki ha tévedek) , és a glutenmentes cuccok ugye nem búzalisztből vannak , ezért kérdeztem , de meg elég kezdő vagyok a téren :).

2021. ápr. 25. 18:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2

Glutén nem csak a búzalisztben van.



A glutén egy természetes fehérje, amely a búzában és más hasonló gabonafélékben fordul elő. Ez azt jelenti, hogy minden olyan élelmiszerben is megtalálható, amely glutént tartalmazó gabonafélével készült.


Glutént tartalmazó gabonafélék


Búza

Rozs

Tönkölybúza

Árpa

Aszalt tönköly

Zab (kivéve, ha gluténmentes minősítést kapott)

Alakor

Tönkölykeményítő

Kamut

Tritikálé


Tehát ezt a gluténvonalat engedd el, neked semmi bajod a gluténnel!


Neked ez a fontos:

[link]

[link]

2021. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert valószínűleg gluténérzékeny vagyok.. csináltam egy gyors tesztet, ami pozitív lett, de egy vitzsgálatra is szeretnék elmenni
2021. ápr. 25. 18:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Az más!

Ha gluténérzékeny vagy, akkor jogos.

És emellett még inzulinrezisztens is?

2021. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát egyenlőre csak gyanakszom rá, mert mostanában étkezések után általában rosszullét jön rám , hirtelen fáradság , fázás, van hogy hirtelen elkezd verni a szívem és izzadni a tenyerem.


Illetve a cukor szintem is néha elég furákat mutat :/.

2021. ápr. 25. 19:08
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Van vércukormérőd?

És tudod is, hogy mikor kell mérni a cukrodat?


Reggel az éhomi, de akkor előtte este 8 után már nem ettél semmit.


Minden étkezés előtt mérés, de a két étkezés közötti 2,5 órában is mérni kell, a megfigyelési időszak alatt. Ekkor a legmagasabb az előző étkezésnél elfogyasztott ételeid után a cukorszinted, innen már csak lefelé megy a következő étkezésig.

Az étkezések között 4-5 órának kell eltelnie, kivéve valami jelképes közben 10 óraira és uzsonnára (1 alma, vagy egy kefir, vagy valami hasonló)


Ilyen szempontok szerint mérsz, vagy csak összevissza, amikor eszedbe jut?

2021. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
... és természetesen ezeket vezetned kell egy cukornaplóban, ez nagy segítség az orvosnak.
2021. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen nagyjából úgy mérem.


Ma pl.: ehgyomorra 5.3 volt 1 óra múlva 7.0 és két óra múlva 7.4


Délutáni kaja után (előtte elfelejtettem mérni) 1 órával utána 5.9 majd két órával utána 6.1.


Úgy tudom, hogy a 2. órás vércukorszintnek nagyjából az éhgyomri val kell megegyezni nem, hogy nagyobb legyen mint az 1. Órai :/ .

2021. ápr. 25. 19:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Az éhomi rendben van, ha reggeliztél valamit, akkor a többi is tökéletes délelőtt.


A délutáni nincs rendben, kaja után az 5,9 nagyon alacsony.

Mit ettél ebédre, hogy lefelé ment a cukrod?


Az utolsó mondatoddal tévedsz,... ha jól értem az írottakat.

Étkezés után 2,5-3 órán keresztül csak felfelé megy a cukor és ekkor éri el a csúcspontot, majd onnantól kezdve indul lefelé, a következő étkezésig.

2021. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!