Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy lett a sárga Golden...

Hogy lett a sárga Golden almából "zöld alma"?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Gyümölcse jellegzetes, más fajtákéval össze nem keverhető, kezdeti érésben zöldessárga, később sárga színű, középnagy vagy nagy. Tehát ha zöldes akkor még mem normálisan érett.:)
2021. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Lennél kedves egy kicsit pontosítani a kérdésed?
2021. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A zöld alma nem sárga golden alma.
2021. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

A zöld alma nem azonos az éretlen goldennel. (Golden Reinders, vagy Golden delicious)

A zöldalma a Granny Smith.

[link]

2021. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Ő szerintem úgy érti a kérdést hogy a "zöld" színű almát árulják goldenként :) vagyis nem teljesen érett goldenre gondol. Csak itt gykn annyi az okos ember hogy egyből félre értenek mindent és aki normális választ ad az lepontozák:)
2021. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

#5

4-es vagyok

Szerintem meg nem a gondolatolvasás a dolgunk. Amit a kérdésből ki lehetett hámozni, arra válaszolt itt mindenki.

A lepontozásra meg tojok.

2021. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem pontosítottam, mire gondolok. Eléggé el nem ítélhető módon almát is szupermarketben szoktam vásárolni, konkrétan Lidl-ben és Aldi-ban. Sok fajtát konkrétan megneveznek, de nem mindig. Néha csak zöld alma, vagy piros alma van kiírva, vagy az akciós újságban. A zöld alma dobozán többnyire az van (nem mindig nézem meg), hogy Golden Delicious. A többi esetben sem Granny Smith, meg tudom különböztetni őket, és az utóbbi nevét is ki szokták írni, és általában jóval drágább is. Az "éretlen" Golden egyébként finom, és édes.
2021. júl. 19. 11:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a Lidlel hogy nem mindig a "saját" dobozában árulják a dolgokat. :) én már láttam olyat is hogy banános dobozban volt alma vagy narancs ,meg paradicsomos ládában gyümölcs vagy hagyma. :)
2021. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenesetre Golden-ízűek...
2021. júl. 19. 13:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Képtelenség összekeverni az éretlenül árult Goldent és a valóban zöld Granny-t. Előbbi sárgás beütésű, a héján apró fekete pöttyökkel, utóbbi élénkzöld, fényes, sima héjú. Sajnos a szupermarketekben és még a piacokon is gyakori, hogy fogalmuk sincs, mit árulnak, ezért öntik össze a két fajtát. Az a legpofátlanabb, amikor Granny-áron adják a Goldent.
2021. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!