Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Füstölt sprotni kedvelők,...

Füstölt sprotni kedvelők, melyik a kedvenc márkátok és miért? Ill. melyik konzervet utáltátok meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Én gyerekkoromban egy olyan fajta sprotni konzervvel találkoztam először, amiben a sprotnik fej nélkül, belezett állapotban, ízlésesen egymás mellé elhelyezve voltak. (Ez volt kb. 20 éve.) A márkára nem emlékszem, de arra igen hogy a konzerv lapos volt és az oldalcímke fekete színű. Jelenleg a Twist márkájú konzerv áll hozzám legközelebb (legalábbis ez hasonlít legjobban a gyerekkori konzervre, azt viszont nem tudom hogy az is az volt-e). Árban nálam ezt a Gran Mare Smoked Sprats nevű konzerv überelte (amit elsősorban a Sparban kapni). Ugyanakkor egyszer jártam párkányban és az ottani Coop-ban vettem két Riga Diplomats márkájú sprotni konzervet. Az egyik a hagyományos lapos konzerv volt, viszont átlátszó fedővel. A másik egy komplett "sprotni befőtt" üvegben, de minőségre mindkettő kifogástalan volt. Életem egyik legjobb sprotnija volt.


Viszont amit egy életre megutáltam, az az Ocean nevű förmedvény (+50% tartalommal), amit régebben azért vettem le a polcról, mert emlékeztetett a gyerekkori sprotni konzervemre mivel annak is fekete volt a címkéje. De miután felnyitottam, kis híján elhánytam magamat tőle, ugyanis a macskakaja is gusztusosabban nézett ki, mint az a katyvasz. (A sprotnik egészben - valszeg még belezetlenül is - fejjel, mindennel együtt, egy nagy gusztustalan, halfejes olajos pépben - ugyanis amíg a fejek egyben voltak, addig a haltörzsek teljesen szétmállottak.)



2021. júl. 30. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is mindig a fekete címkéset vettük. Azzal a +50%-ossal mi is bementünk a csőbe. Nagyon pocsék. De rájöttem, hogy mitől: az nem is füstölt, csak natúr.

Mostanában viszont nem vettünk, mert a régit nem látjuk sehol, amiket írtál, azok meg nekem nem tűntek fel. Viszont akkor figyelni fogom, mert már ennék egy jót, és kipróbáljuk ezeket.

2021. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Riga. Az Auchan-ban átlátszó fedővel és hagyományos fekete konzerv változatban is. :)
2021. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam, a Gran Mare Smoked Sprats-ot a Penny Market értékesíti és nem a Spar.
2021. júl. 30. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire kedveled a műfajt, javaslom az Arbat orosz élelmiszerboltlánc valamelyikébe ellátogatást, köröket vernek az ottani orosz/ex-SZU import konzervek az említett hiperesekre.


Amit több helyen kapni és finom, az a 2-es által már említett Riga Gold. Az pont fekete-arany címkéjű, lehet azt keresed, csak nem tudsz róla.

2021. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Amit több helyen kapni és finom, az a 2-es által már említett Riga Gold. Az pont fekete-arany címkéjű, lehet azt keresed, csak nem tudsz róla."


De tudok róla és írtam is hogy mikor Szlovákiában jártam, vettem is olyat (és minőségben eddig az volt a legjobb, de idehaza sajnos az az egyik legdrágább).


Amúgy azért is tettem fel a kérdést hogy hátha megismerek még egy-két jobb márkát és ha még lenne olyan hitványság, mint az az "Ocean" nevezetű förmedvény, akkor abba nehogy véletlenül belefussak.

2021. júl. 31. 14:42
 6/6 pavilon válasza:
100%
Én azt hiszem a "Viking" márkájú, észt gyártmányú _FÜSTÖLT_ sprotnit szerettem meg jó rég (fej nélküli). Azóta én is a Penny saját márkás "Gran Mare" nevű, lett gyártmányú változatot veszem (szintén fej nélküli), főleg, ha akciós, nagyon megdrágult ez is. Valószínűleg a lett konzerveket ugyanaz a cég készíti, mint a "Riga Gold" luxuskategóriás termékeket. Arra vigyázni kell, hogy a szimplán "olajos" és "paradicsomos" sprotnik nem füstöltek, pedig a füstölés adja meg a hamisítatlan ízt. Egyébként az ilyen apró halakat nem szokták kibelezni, a farkát sem vágják le, ugyanúgy tökéletes.
jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!