Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Igaz hogy a régi rizstol...

Igaz hogy a régi rizstol k@rva beteg lehet lenni veszelyesebb mint a régi hús?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy veszélyesebb. Egy idő után persze szinte minden élelmiszer megromlik.
2021. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A rizs nem tud megromlani, mert keményítöböl van, legfeljebb csonttá szárad, nehezen, több óra fö csak meg.

Az ilyen hülye babonákat meg nem tudom, honnan szedik az emberek, de nem kéne mindent elhinni.

2021. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy régi rizs vagy hús? Régi szárított hús? Főtt vagy nyers rizs? Nem is értem ezeket a kérdésket, de szerintem te sem...
2021. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindentol betegnek lehet lenni, ami romlott. Romlott hustol, romlott rizstol is. De nyersen nem romlik meg csak ugy a rizs. Max nem lesz jo ize ha megfozod, es ennyi. Persze ha 2 napig kinn hagyod a tuzhelyen fozes utan, siman megromlik, nyakos lesz es nagyon budos. Siman kapsz tole olyan gyomorrontast mint barmi mastol.
2021. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A Főttre gondoltam hallottam valahol hogy nagyon veszélyes
2021. aug. 7. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Igen, a több napos főtt rizs veszélyes! Max főzés másnapján megeheted. Harmadnap már inkább dobd ki. És csak 1× lehet újramelegíteni! Van benne egy baci, ami életveszélyes állapotot tud okozni.

Üdv: egy vendéglátós😃

2021. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En már hánytam rizses levestol és lecsotol is
2021. aug. 8. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk nem vágom én miért vagyok lepontozva, mikor csak a kérdésre válaszoltam legjobb tudásom szerint (6os voltam)

De akkor hajrá, egyétek a harmad-negyed napos rizst

Egészségetekre:)

2021. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
76%

Hogy veszélyesebb-e a húsnál, nem tudom, de tényleg veszélyes lehet. Egyetemen is említve volt mikrobiológiából.


[link]

2021. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nahat, tenyleg lelett szazalekolva a hatos, pedig volt igazsag benne. :D Na a sertett haziasszonyok, akik azt hiszik mindent is jobban tudnak. :D

En sem tartom be speciel amit a cikk ír, nyilvan kicsit tulzasba esnek mindig a pontos szamokkal. En nem rakom egy oran belul hutobe a rizst, csak ha pl delutan 3kor megfozok, akkor majd valamikor este 8 ora fele. De igy sosem volt meg baja. Viszont az ejszakara kinn hagyott rizs nalunk legalabbis 100%, hogy megromlik. Irto budos es maszkas lesz. Ferjem igy is megszokta neha kerdezni, hogy az a kis rizs nem jo meg ott? :D Mondani szoktam, megeheted ha hanyni akarsz egesz nap.

Hutoben tartva max egy napig szoktuk megenni, mert haromnapos kajat toltott kaposztan kivul szerintem semmibol nem eszunk, na de hat az is rizses, igy ugy gondolom ez az egy napos hutoben tarolas sem irott szabaly.

2021. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!