Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyek azok az ételek és...

Melyek azok az ételek és italok, amik évtizedekig fogyaszthatóak maradnak?

Figyelt kérdés

Gondoltam rá, hogy egy kicsit betárazok a pincébe.

Eddig amiket tudok:

Cukor

Ecet

Szóda-Bikarbona

Bor

Rizs

Száraz bab

Méz


Ezeken kívül még mi az ami eltartható 10+ évig, pl üveg edényben? Mi a helyzet az üveges (nem PET palackos) ásványvízzel? Vagy a zabbal?



2021. aug. 17. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Google a barátod!
2021. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Google-t már néztem, inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. A szilvalekvárt pl sehol sem írják, de mégis sokan említik hogy akár 20 évet is eláll.
2021. aug. 17. 16:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni élelmiszer tartalék (fórum) [link]
2021. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholok.

Szerintem a teának se lesz baja, ha le van zárva.

2021. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Lekvár :)

De mivel a banya rakta el, bár mindenki kitűnőnek minősítette, elvből nem ettük meg.

2021. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 puritan ***** válasza:
100%
A pálinka.
2021. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Bármilyen lekvár, befőtt, pálinka, tésztafélék, konzervek, teák bontatlan csomagban illetve amik légmentesen zárható dobozban vannak azok nagyon sokáig elállnak.

Nálunk például van a spájzban 16 évvel ezelőtt lejárt ketchup is. Most bontottam ki az egyiket semmi baja. 😁

2021. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor tegyük gyorsan hozzá, hogy azt a 16 évvel ezelőtti szabványok szerint rakták el 1 évre a gyárban. A ma 1 évre elrakott nem biztos, hogy 5 év múlva is jó lesz... Lásd TV-k, mosógépek és a gariidő.
2021. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 PetheD ***** válasza:
100%
Ha jól elkészítik és megfelelő körülmények között tárolják, akkor szinte bármilyen befőtt, lekvár, szörp eláll évtizedekig. Elvileg a konzervek is, ebben azonban nem vagyok biztos. Nem próbáltam. Viszont ettem már 10-12 éves szilvalekvárt. Nekem ízlett. Alkoholos italok közül inkább a tömény, de optimális tárolás esetén a bor, a pezsgő is. Száraz alapanyagok, pl. tészta, hüvelyesek, liszt, dara stb. Száraz élelmiszereknél vigyázni kell, nehogy megtalálja a lisztmoly, vagy a hüvelyeseket a zsizsik. Tojást is lehet "eltenni télire" (folyékony mészbe mártva, hűvös helyen tárolva), de évekig, tizedekig nem áll el, maximum 6-8 hónapig. Nem próbáltam!
2021. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beleférnek az (ét)olajok is.
2021. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!