Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az élelmiszereknél miért csak...

Az élelmiszereknél miért csak a forgalmazót kötelező feltüntetni és miért nem a gyártót?

Figyelt kérdés

Marha sok esetben - főként a nagy áruházláncok saját márkás termékeinél - a forgalmazó neve teljesen érdektelen (hiszen az pl maga az áruházlánc), a gyártó viszont nincs feltüntetve. Miért? Vásárlóként engem általában hidegen hagy, ki a forgalmazó, a gyártóra inkább kíváncsi volnék, pláne ha magyar cég és esetleg ismerem.

De a nem hazai gyártású termékeknél meg sok esetben csak annyi van feltüntetve, hogy "származási hely: EU". Ez is baromság, mert (nekem legalább is) nem mindegy, hogy valamit Németországban vagy Bulgáriában gyártottak. Mindkettő EU, de az előbbiben jobban megbízok...



2021. szept. 25. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Sajátmárkás termékeknél pont a gyártó nem akarja a saját nevét adni az áruhoz.


Erre vicces példa volt pár hete az Alföldi Tejnél történt visszahívás, ami vagy tucatnyi márkát érintett és abból csak az egyik volt az övéké.


[link]


A származási hely: EU pedig pontosan az olyan előítéletek miatt van, hogy neked többet érne egy német, mint egy bolgár termék. Közös piacon mindenkinek egyenlő eséllyel kell indulnia és mindenki teljes jogú tag.

2021. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Tök mindegy, hogy ki gyártotta, a minőségért a forgalmazó felel.

Forgalombahozatal előtt az ő feladata a termék bevizsgálása.

2021. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Kit érdekel a gyártó? A forgalmazó mondja meg, milyen legyen a termék, ő adja ki a specifikációt, aminek meg kell felelni, ő csináltat auditot, ha akar. Az gyakorlatilag tök mindegy, hogy ki gyártotta.
2021. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A saját márkás termékeknél általában ugyanaz a minőség és az íz, mint a gyártó saját termékeinél. Pont ezért lenne jó tudni a gyártót, mert akkor már lehet sejteni ezeket.

Pl. magyar gyártók közül ismerek párat, amiről tudom, hogy nekem nem tetszik az íze és olyat is, amelyikről tudom, hogy nagyon jó. Ha a gyártó lenne feltüntetve, tudatosabb döntést hozhatnék.

2021. szept. 25. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A saját márkás termékeknél általában ugyanaz a minőség és az íz, mint a gyártó saját termékeinél. Pont ezért lenne jó tudni a gyártót, mert akkor már lehet sejteni ezeket."


Pont, hogy nem. Tudtad, hogy mi az Univernél gyártjuk szinte az összes sajátmárkás majonézt, ketchupot, mustárt a Kaniától a Jóljárig? Közel sem ugyanaz a minőség egyik sem. Mondom, mindegyik terméknek van egy vevői specifikációja és gyártmánylapja, nem össze-vissza gyártunk 1 recept alapjan, több 100 van.

2021. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A Kania-t el is árulja a flakon, mert az viszont teljesen ugyanolyan. Az íze az tényleg nem ugyanaz, sokkal hígabb és ecetesebb. Mondjuk abból nem is azt szoktam venni, hanem a 80% repceolajat tartalmazó német fajtát.
2021. szept. 25. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más flakonja van a kania majonéznek, mint az univernek, csak úgy szólok :D Jah és nem lehet hígabb, mert az olajtartalma ugyanaz, viszont az Univer az ecetesebb. Mo-ra nem gyartunk 66%-nál magasabb olajtartalmút, csak külföldre 75%-osat, bár már az is borzalmas, bár mi a repceolajra is csak kényszerből álltunk át egy fél éve, sokkal rosszabb az íze, talán most kezd a napraforgóolaj ára normalizálódni, vissza is állunk rá.
2021. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ilyen a Kania flakonja:

[link]


És ilyen az Univer:

[link]


Nem mondanám, hogy teljesen más...


De én ezt szoktam venni:

[link]


Ez is Kania, de ez nem Univer termék, hanem német.

2021. szept. 25. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, nem kell belinkleni, nap, mint nap látom bent, tudom hogy néz ki :D Teljesen máshogy. Még csak nem is hasonlít, sem alakra sem színre.

De a lényeg, hogy most hogy tudod, hogy az Univer gyártja, full teljesen más recept alapján, mint az Univer majonézt, inkább hajaz a Czifra majonézre, most mit tudtál kikövetkeztetni? Semmit. Teljesen irreleváns volt számodra.

2021. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát legyen neked igazad... 😝Szerintem nagyon hasonló a kettő. Eddig is tudtam, hogy az Univer gyártja, de mondom, nem ezt szoktam venni, hanem a németet. Az is Kania.


Egyébként meg pont Majonéz vonalon: Van egy Csurgói székhelyű cég, amelyik csillió márkanév alatt gyárt (pocsék ízű) majonézt. Annak a cégnek már volt vagy hat neve. Az én szememben az ilyesmi nagyon negatív. Pont ezért jó, ha a gyártó is rajta van.

2021. szept. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!