Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Romlott, vagy csak tápos csirke?

Romlott, vagy csak tápos csirke?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk a pennyben 3kg vákuumcsomagolt csirkemellfilét, ami még 3napig jó a lejárati dátum szerint.

Ma porcióztam ki a fagyóba, és főztem is belőle fél kilót. Darabolás közben semmi szagát, rossz állagát nem éreztem, de ahogy elkezdtem főzni iszonyatosan büdös szag csapott meg.

Falun nőttem fel, tudom milyen a dögszag, a romlott szag, ez nem az. Sokkal inkább csirkesz@rszagra, vagy a (tápon nevelt) kiscsibék/kiskacsák szagára hajaz, vagy talán még a bontott zúza szagára. Bocsi, enné jobban nem tudom megfogalmazni. Sajnos főzés közben sem ment el ez a szag, nem nyomja el a mustàros-mézes-borsos mártás, és az ízén is érződik, kidobtam. Abban reménykedek hogy a többi nem lesz ilyen, hiszen kilónként külön csomagban volt, meg hátha a fagyasztás segít.

Mi házilag magon és tápon nevelt csirkét ettünk falun, fél éve városba költöztünk és bolti húst eszünk, eddig nem találkoztam ilyen ízzel, szaggal. Mi lehet ez? Kidobjam a maradék 2,5kg-t, vagy próbálkozzak azokkal is, hátha jó lesz?

Bocsi a hosszú és buta kérdésért, 22éves kezdő háziasszony vagyok



2021. okt. 13. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel a többi is ugyanolyan lesz, de azért én megpróbálnám, sok vesztenivalód nincs, max kidobod azt is.
2021. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ugyanolyan lesz. Ha főzni készülöd, legyen b terved is. Viszont ha jól értem kulónként van külön zacskóba, akkor lehet szerencséd lesz.

Fura hogy nyersen nem érezted csak kikor már főtt. Nekünk vanank csirkéink, de boltba is veszek. Tudom mi a különbség. A boltinak , főleg ha vákuumosat veszel van egy jellegzetes szaga. De az nem ilyen. Ha rossz már a hús akkor nyálkás meg nyersen is érzed.

Nem akarok se reklámozni, meg mindenki ott vásárol ahol akar meg ahol tud. De szerintem nézz szét más helyeken is hús ügyben. (Én pl ilyen rossz tapasztalat után kicsit hanyagolom az adott boltban a húsvásárlást. )

2021. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!