Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Főtt tojást meddig lehet tárolni?

Főtt tojást meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam róla egybehangzó írásokat...tapasztalatra volnék kíváncsi!

Ha megfőzöm a tojásokat vasárnap,pénteken még ehető? Hűtőben tárolva,mondjuk zárt dobozban.Megpucolva.

Vagy héjastól érdemesebb tárolni?

Inkább tapasztalatra vagyok kíváncsi!



2021. okt. 22. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Az már necces.
2021. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
MEgpucolva max. 1-2 nap, héjastól egy hét.
2021. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem főzöl frisseben előtte 1 nappal vagy aznap ? Héjastól 3 nap , ne kockáztass .
2021. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Héjastól tárolold. Egy hónapig se lesz baja. Nyugotdtan csekkolhatod. Főzd meg, dátumozd fel, törd fel 1 hónap múlva
2021. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki pucolva is eltartja egy hétig, és tényleg semmi bajuk a tojásoknak. Én héjastul szeretem tárolni, és igyekszem 4-5 napon belül megenni. (Én racionális okokból nem főzök 1-2 naponta 2-3 tojást, mert így spórolok idővel is, edények mosogatásával is, áramhasználattal is; ráadásul sokszor kiszámíthatatlan, hogy 4, vagy akár 8 tojás fog-e aznap elfogyni, így főzök 8-10 darabot, aztán ha marad, marad.)
2021. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Valami ilyesmire számítottam ,sokféle vélemény :)

Én is olyan okokból gondolkodok ebben,mint az 5-ös válaszoló írta.

Puding próbája az evés:) Úgyhogy kipróbálom. Héjat leszedve és pucolás nélkül is.

2021. okt. 22. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Tárolni bármeddig lehet, csak ne edd meg!
2021. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vasárnap megfőztem 6 db tojást keményre, és héjastól tároltam zárt dobozban. Az utolsót szombat reggel ettem meg, és semmi baja nem volt.

Jó, biztosan függ több mindentől, akár az alap tojás szavatosságától is.Vagy a főzés időtartamától.

Mindenesetre 6 napig jó volt:)

2021. okt. 30. 05:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, még 30 évvel ezelőtt is nagy lagzikba falun hónapokig gyűjtögették a nénik a tojást a kamrában
2021. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!