Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kellett valamilyen ételről...

Kellett valamilyen ételről lemondani a drágulás miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon megdrágult minden hirtelen, a vödrös tejföl 100 ft-al kerül többe, az almapaprika is 100ft több kilója.

Már most nem úgy vásárolok, mint anno, rakott kelt fogok csinálni ma/holnap de 400g hússal csak, mert amúgy drága lenne.



2021. nov. 10. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát ilyen házhozszállitós kaját rendelek (heti), de csak kis adagot és az is 800 ft.

Előtte főztem csak beleuntam. Lehet hogy visszatérek rá. Szar hogy nem jövök ki lassan napi 1500ft-ból sem

2021. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Közeli lejáratú, leértékelt élelmiszereket veszünk, ami épp van, az lesz a kaja a következő pár nap. Elég sok csirke és sertéshús szokott mostanában lenni, de előfordul sajt is, néha tej is van, bár az ritka, nyáron gombát is sikerült kifogni.
2021. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon szeretjük a halat, lazacot, tonhalat vagy harcsát. Még nem mondtunk le róla, de már keveset esszük. Azelőtt hetente, most havonta egyszer. Én másfajta húst nem is eszem, ezért ez nekem különösen fáj.
2021. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
10 év után újra előkerült a grízes tészta a reszelt grana padano helyett. Szeretem ezeket is, szóval nem halok bele, de ezt jövő tavasszal nem fogom megköszönni a kormánynak.
2021. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Kevesebbet eszünk inkább, de nem fogok rosszabb minőségűt venni semmiből.
2021. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%
MZP megmondta: tessek kevesebbet fogyasztani!!! :)))
2021. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó fél éve már kevesebbet költök én is ételre. Előtte 120-130e vagy több is volt havonta. Igaz, abba sok "szemét" kaja is volt.

Egyszerűen nem vagyok hajlandó annyi pénzt kiadni rá. Pizzát, teljes kiőrlésű pékárut inkább sütök magam,már csak azért is, mert szeretnék leszokni a rossz szénhidrátokról.

2021. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mansour ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt már évek óta nem veszünk tavasszal-nyáron. Szerencsére a kertünkben terem annyi, hogy azért majdnem mindig van valami gyümölcs.

A petrezselyemgyökérről mondtam le már szintén pár éve, csak akkor veszek, ha kifogom valahol kilóját 500 Ft körül, vagy az alatt.

Kenyeret már évek óta otthon sütünk, igaz, hogy azt egészségügyi okból, de anyagilag is sokkal jobban megéri így.

Egyébként mi is nagyban építünk a leárazott közeli szavatosságú termékekre, és az akciókra.

2021. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Megválogatom, hogy mit veszek.
2021. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

A gyümölcsről, max. egy kis almát vagy banánt veszünk.


A kisfiamnak természetesen minden napra jut gyümölcs, neki megveszem a drágábbakat is, de még nem sokat eszik amúgy. Magunknak már nem igazán veszünk gyümölcsöt, mert brutál ára van.

2021. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!