Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Életemben először vettem egy...

Életemben először vettem egy kis darab Grana Padano keménysajtot (kis darabokban árulják). Milyen ételekhez célszerű felhasználni, ahol a legjobban érvényesül a sajt íze-zamata?

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rizottó és szinte minden olasz jellegű tésztához.
2021. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségű tésztát kifőzök, megforgatom kevés olívaolajon, ráreszelem a sajtot, (ha van éppen, akkor kevés szarvasgombát is), és kész. Ezek olyan intenzív ízű dolgok, hogy nem kell túlbonyolítani.
2021. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy a 2-es írja!

Nem kell túlbonyolítani, vagy sokféle ízzel kombinálni, mert akkor nem érvényesül a sajt íze.


Én ezt használok minden olaszos tésztaételhez, szóval nálunk elég sok fogy. Legalább hetente 1x van valami paradicsomos v. hasonló olasz tésztaétel. De a legsimább aglio+olio+pepperoncino is nagyon finom!


[link]


Carbonara spagettihez is jó (bár én a pecorino-t jobban szeretem ehhez)


Toszkán paradicsomleveshez is nélkülözhetetlen!

pl: [link]


Vagy egy jó panzanella salátára...

[link]



De nem csak főtt kajákhoz finom! Nyers sonkás hidegtál tetejére is lehet gyalulni (vagy zöldséghámozóval vékony göndör szeletkéket szeletelni) a tetejére.


És még lenne jó pár ötletem... :)


Pl. apró, 1 cm-es kockákra vágod, és valami finom bor mellé elnassolod. :) Csak úgy magában... :)

2021. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Carbonara. Eredetileg nem grana padano kell bele, de ezzel is nagyon finom, és megfizethetőbb mint a parmezán vagy a pecorino romano.
2021. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!
2021. nov. 26. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!