Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kinek mi a véleménye a növényi...

Kinek mi a véleménye a növényi eredetű sajthelyettesítőkről?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem a tofura gondolok (bár ilyen vélemények is érdekelnek), hanem a növényi olajból készített "sajtokra".

2021. nov. 26. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Mivel nem a " Vegetarianizmus" kategóriában írtad ki, ebből gondolom, hogy bárki válaszolhat.

Nekem konkrétan az "ehetetlen szemét" kategória, de én nem vagyok vegán.

Ha az lennék, biztos boldogan lecsapnék rá, mint gyöngytyúk a takonyra, mert sajtimitáció is jobb mint a semmi.

2021. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy csak az egye aki előtte elolvasta az összetevőket. Nem vadnak, nem finomak es elég egészségtelenek is, extrán feldolgozottak, gyanúsan sokáig eltarthatóak.

A sajtban tej van meg oltóenzim, esetleg só. Aki figyel a környezetre az ne akarjon olyan árut enni ami sokat utazik, duplán van becsomagolva. Ehelyett vegyen piacon tárolóban sajtot.


Aki meg állatvédelem miatt eszi az akkor egyáltalán ne egyen.

2021. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ételérzékenység miatt nem ehetek semmilyen tejterméket és mivel nagyon hiányzott már a sajt, így kipróbáltam egy ilyen növényit. Direkt utánakérdeztem előtte, hogy melyik az, ami egész jó és az alapján vettem egyet. Hát nem sok köze van a sajthoz. Az állaga valami olyasmi, de az íze egyáltalán nem, nekem kicsit se ízlett, szóval hiába nagyon drága, a nagy része végül a kukában végezte. Lehet egyszer majd kipróbálok valami másmilyet is, de eddigi tapasztalataim alapján nem ajánlanám.
2021. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
91%
Csak azért mert valami növényi eredetű még nem jelenti azt hogy egészséges, finom, vagy bármiféle állati eredetű élelmiszert helyettesíteni lehetne vele. Nézz utána miből készülnek ezek a dolgok, és milyen hatásai vannak hosszútávon a szervezetre.
2021. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Még nem ettem soha növényi eredetű sajtot, nem tudom, milyen, csak hallomásból. De amiért írok: van egy-két márkájú tejből készült sajtnak nevezett akármi is, ami annyira rossz, hogy ehetetlen.

Szóval emiatt ne térj át növényi eredetűre, ha nem vagy laktózérzékeny. A növényi drága, de kb. egyenértékű a henger alakú "rántani való", vagy a Riskának nevezett olcsó sajtok. Mindkettő rossz ízű gumi. Még tésztára reszelve sem érnek semmit.

2021. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Vegán vagyok, de egy túlárazott, egészségtelen ipari szemétnek tartom. Elég baj, hogy a legtöbb ember ezekkel a termékekkel azonosítja a növényi étrendet.
2021. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem a vegán kategóriába írtam, mert mindenki véleményére kíváncsi vagyok.
2021. nov. 26. 18:51
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Kedves 6-os, miért csodálkozol?

Nem vagyok képzett a veganizmusban, csak itt olvasom TŐLETEK,(no meg a receptes oldalaitokon) a húspótlókat, műhúsokat, műtojásokat, tejnek titulált gabonaleveket, tejszíneket, és még egy pár dolgot, ami nem is jut eszembe. Ebbe a sorba tökéletesen illeszkedik a növényi "sajt" is, még ha neked éppen nem is a kedvenced.

2021. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Nincs olyan, hogy tőlünk és nincs olyan, hogy receptes oldalaink. 80 millió vegán él a Földön. Ez olyan, mint amikor egy építő munkás utána fütyül egy csinos nőnek, aki arra a következtetésre jut, hogy minden férfi egy szemét disznó. Mind a 4 milliárd.
2021. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

"Aki figyel a környezetre az ne akarjon olyan árut enni ami sokat utazik, duplán van becsomagolva. Ehelyett vegyen piacon tárolóban sajtot."


Ez mondjuk kis számú kivételtől (trópusi gyümölcsök, magok) eltekintve baromság, magyar, de európai viszonylatban főleg. Egy átlagos nyugat-európai étrend környezetterhelésének kb. 10%-át adja a szállítás, de pont a sajt és más feldolgozott tejtermékek esetén ez még sokkal kisebb szám. 1kg sajt 15-ször annyira szennyez, mint 1kg paradicsom és a különbség még a tápértékkülönbség beszámítása után is jelen van.


Keresd a piros részeket:


[link]

2021. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!