Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miben különböznek a narancsok?

Miben különböznek a narancsok?

Figyelt kérdés
Mondjuk, mindíg azt a narancsot veszem, amelyik olcsobb!ma görög narit vettem 499ft/kg. most jutott eszembe,eddig nem is figyeltem mi a különbség a különböző narancsok, úgy mint,"görög"-"spanyol"-"kubai"-("ALDI-s") narancsok közt.Volt amelyik jobban ízlett,volt amelyikről alíg tudtam levenni a hélyát,volt amelyiknek olyan vastag hélya volt, hogy alíg volt benne gyömülcs! soha nem tudatosult bennem, hogy milyen " nemzetiségű" A ma vásárolt görögből még nem zabáltam, mer volt még a multkori vérnarancsból! alíg bírtam meghámozni olyan vékony a hélya! tényleg mi a különbség?

#narancs #citrom #vérnarancs #görög narancs #spanyol narancs
2021. dec. 29. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Almabol is van többtucat fajta.. narancsbol is..
2021. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 nem mondod!
2021. dec. 29. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

*alig

*héja

2021. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kerdes? Leírtad h miben különböznek... hejvastsgsagban , hamozhatosagban, lédússágban, stb
2021. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 jogos!! kérdésre esetleg valami hozzászólás!
2021. dec. 29. 22:06
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
A görög jó.Ha meg vastag a héja,facsard ki.
2021. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 jó de mint írtam, eddig nem figyeltem tudatosan, hogy melyikre mi a jellemző tulajdonság!mint írtam a ma vásárolt görög natriból még nem zabáltam, nem nyitottam fel!
2021. dec. 29. 22:08
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
A görög se egyféle.... nem tudod előre, h milyen lesz. Nem irjak ki a kereskedők a fajtát, csak nagyon ritkan. A spanyol navellinas finom, de nehezebben hamozható.
2021. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A boltban kapható standard narancs az ugyanaz a fajta. Csak mivel máshol terem kicsit más meg más stádiumban szedik le, meg nem mibdegy mennyit utazik, mennyit áll. Banánból is pl mindenhol ugyanazt a fajtát kapod. Ritkán kapni másik fajtát pl tegnap vettem vörös banánt. De elég ritka.
2021. dec. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jól írta az első válaszoló. Ahogy almából, úgy narancsból is sokszáz fajta létezik. És hogy melyik országból pont milyet hoznak egy adott üzletbe, az eléggé véletlenszerű.

Ha eredeti rekeszben vannak kitéve, akkor rajta szokott lenni a gyümölcs fajtája. Ha biztosra akarsz menni, akkor ezt kell nézned, és megjegyezni (felírni), hogy melyik fajta volt jó, és melyik nem.

Valamikor a '90-es évek közepén Oroszországba rengeteg Jonatán almát vittek tőlünk. Ahogy nálunk van "görög narancs", meg "spanyol narancs", úgy a Jonatán almát "magyar almá"-nak hívták. Függetlenül attól, hogy a magyarok már akkor is rengetegféle almát termeltek, és mások is termeltek Jonatánt...

2021. dec. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!