Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Másik automatából vásárolt...

Másik automatából vásárolt házi tejnek miért van fura kellemetlen szaga és mellékíze?

Figyelt kérdés
Városunkban több tejautomata van, illetve volt. Mindig onnan vettük a tejet, finom volt, zsíros, mindenféle kellemetlen mellékíztől és szagtól mentes, a tejberizs finom, krémes volt, szerettem. Sajnos, ez az üzemeltető megszüntette a vállalkozását. A közelünkben van egy másik tejautomata, amit más üzemeltet. Ebből, évekkel ezelőtt már vettünk egyszer, de kiöntöttem, mert büdösnek éreztem. Igazából egy erős, kellemetlen szaga volt a tejnek. Most, hogy megszűntek a megszokott automatáink, ismét adtam egy esélyt, és ebből vásároltunk. Ugyanúgy kellemetlen szaga volt, megkóstoltam, nem volt savanyú, de volt egy mellékíze. Megfőztem a tejberizst, de nem lett olyan krémes állagú, és az a büdös szag is megcsapott, ahányszor felemeltem a fedőt. Meg olyan fura, grízes lett a tej. Persze, ment a kukàba, nem bírtam megenni. Mi lehet az oka, hogy ez a másik automatás tej ennyivel rosszabb, mert végül is, évek óta működik, legalább 10 éve, tehát veszik az emberek. Először azt hittem, hogy nem mosták el rendesen az automatàt, azért ilyen a szaga, de hát elsőre is ilyen volt, meg most is. Nagyon nagy a különbség ez, és a megszűnt automatás tej között. Más takarmányt kapnànak a tehenek? Egy biztos, ezek után inkàbb a bolti íztelen tej, mint ez a büdös házi.

#tehéntej #házi tej #tejautomata #Büdös tej #Rossz Szagú tej
2022. jan. 6. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Más takarmányt kap, adott esetben nem annyira tiszta az istálló
2022. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nincs a gép takarítva rendesen.

Nyáron maga a tej is lehet szagos ha sokat legel a tehén, de nyilván nem januárban

2022. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk régen voltak kecskéjeink. Sok mindentől változhat az íz, ahogy már írták a takarmánytól, fűtől, ha épp párzási időszak van.. De ha onnan mindig büdös a tej, akkor nem tisztíthatják rendesen. Nem tart valaki teheneket a városban, hogy elmennétek érte házhoz?
2022. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

kecskéjeink :)))))))))))


kecskéink lesz az more :)

2022. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Kecskéink? :D én mindig a kecskéjeinket használom.. meg motrot szerelek, nem motort, tón vagyok, nem tavon :D nem more, csak erős a tájszólás..
2022. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Kecskéink..
2022. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kecsketejet adnak azok?
2022. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehéntej, az biztos, mert a kecsketejet ismerem, annak igazán jellegzetes szaga van, egyszer ittam olyat, aminek nem volt erős szaga, de azt fél órával azután, hogy lefejték. A maradékot hazavittem, és másnapra már megjött a kecskeszaga :-)


A tehéntejnek van egy jellegzetes íze, de azt én alapból nem tartom kellemetlennek. Legalábbis frissen nem.


3-as: keressük a lehetőséget, városban nem igazán tart senki, max a környező falvakban. De legtöbben inkább leadják a tejet a gyárnak.

2022. jan. 7. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!