Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cukor miért számít alapvető...

A cukor miért számít alapvető élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Bár igyekszem egészségesen enni, nem vagyok mániákus, nálam is elfogy 1-1 kg cukor néha, de azt nem tudom megérteni, miért számít alapvető élelmiszernek.


Mármint, hogy tud ebből egy háztartásban olyan sok elfogyni, hogy ennyire fontos legyen az ára?


Mi kb. annyit használjuk, hogy napi kétszer beleteszek 1 teáskanálnyit a kávémba. Ennyi. Néha sütök valami sütit, akkor esetleg elmegy 20 deka egyszerre, de még így is olyan sokáig kitart egy zacskó, hogy nem is tudom, mennyit használhatok el egy évben, talán 3 kilót?


Ti mibe tesztek cukrot?



2022. jan. 27. 09:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
35%
Én csak teába teszek, másra nemigen kell.
2022. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%

Mert csak néha és csak kis mennyiségben sütsz süteményeket.

De igazán nagy mennyiség ott megy el, ha valaki rak el lekvárt, befőttet, stb.

2022. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem is magad készíted, gondolom néha szoktál venni élelmiszereket, amiben ugyanúgy van cukor: kekszek, lekvár, puding, gyümölcsjoghurt, fagyi, karamell, üdítők, müzli, ketchup, salátaöntet... Ha ezeket mind te csinálnád, mindjárt több cukor fogyna otthon.
2022. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

3-as, én nem igazán veszek ilyeneket, de szerintem az sem jellemző, hogy ezeket magának csinálja valaki otthon.


Kekszet talán, de majonézet meg üdítőt biztosan nem gyártanak otthon tömegesen az emberek.

2022. jan. 27. 10:09
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Üdítőt nem, de szörpöt sokan.
2022. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Pedig majonézt pont könnyen lehet otthon csinálni. Üdítő - tea, szörp, limonádé? Te is naponta cukrozod a kávét.


Régen több mindent maguk készítettek az emberek, de attól hogy ma már a boltban veszed, nem ingyen materializálódik a cukor a termékekbe, ugyanúgy megfizeted.

2022. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
38%
en se hasznalok kristalycukrot, se teaba, se kaveba, sutni se szoktam
2022. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%

Cukor egyreszrol bitang energia forras, masfelol stimulalja az agy boldogsag/jutalmazas szektorat - tehat tobb szempontbol is jo cucc.


Persze tulzasokba lehet esni es sok a kontroll neluki ember, ezert inabb es miattuk 'egeszsegtelennek' van kikialtva.

2022. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
84%
Halkan megjegyzem ... az energia italok is eleg tomeny cukor oldatok.
2022. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
40%
Amikor szegeny az ember de a gyerek ehes, itt videkhelyen kenunk egy vajaskenyeret a gyerkocnek, belemartjuk a kristalycukorba ... kaja utan mehet is tovabb a rohangalas.
2022. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!