Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészséges élelmiszerek,...

Egészséges élelmiszerek, receptek jó áron? Praktikák?

Figyelt kérdés

Pl zabliszt, növényi tej, vagy hal, csirkemell, zöldség?


A zablisztet már megoldottam olcsón, úgy hogy a zabpelyhet ledaralom, a növényi tejet is hasonlóképpen.



De még kíváncsi vagyok más praktikákra, receptekre.



2022. febr. 3. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok táplálkozási tanácsadó. Kb. egy éve kezdtem el jobban odafigyelni az étkezésemre. Nem egyszerű, alapjáraton nem is olcsó, de tényleg lehet spórolni több dolgon. Én azt vettem észre, hogy hasonlóan költök élelmiszerre mint előtte, mert az eddigi nasik vagy sokszor feleslegesen megvásárolt termékek árát átvette az az árkülönbözet, amennyivel többet költök az egészséges ételekre. Nem a fogyókúra az elsődleges célom, hanem az, hogy nyissak az új ételek felé és változatosan étkezzek.

Zabliszt: Én is pontosan ugyanúgy készítem mint te. Mellette használok teljes kiőrlésű liszteket és magliszteket is. Teljes kiőrlésű lisztekből kenyeret szoktam sütni, amit sokszor felszeletelve lefagyasztok és ha szükségem van rá, akkor 1-1 darabot előveszek. Szoktam csinálni kakaós csigát is. Ezt általában nyersen (megkelve) fagyasztom le. Maglisztekkel más lisztek bizonyos részeit szoktam helyettesíteni vagy pl. kenyér helyett szoktam 1ek szezámmag lisztet, 1 tojást , 5-8dkg reszelt sajtot meg pici sütőport összekeverni és kisütni gofrinak.

Növényi tej: Én ezeket általában vásárolom. Erre nem sajnálom a pénzt, de szoktam figyelni az akciókat. Általában alprot veszek, de az olcsóbb happy almond sem olyan rossz. Néha vásárolok szójadesszerteket is. Ami viszont különösen jó édesség és nem olyan borsos az ára az a Sparban kapható Toffini tofu citrom ízű vegán desszert. (Talán 140ft körül van.)

Hal: Nem eszek meg sok fajta halat. Itt is szoktam nézegetni az akciókat. Sparban többször szokott lenni leárazva csomagolt tonhal vagy lazac. Ezek még így is drágák, úgyhogy nagyon ritka :D Ami különösen finom és nem is vészesen drága az a hekk filé grillezve.

Csirkemell: Erre is azt tudom csak írni, hogy ott veszem, ahol "jó" árban van. Szoktam helyette venni egyébként bőr nélküli csirkecomb filét is. Picit zsírosabb, de nekem finomabb is. A sima sütés mellett szoktam belőle csinálni ragut, pörköltet, ragulevest, de csináltam már maglisztes csirke nuggetset sütőben sütve, gyrost sőt csirkedlit is.

Zöldség: Alkalmazkodom mindig az idényzöldségekhez, amik általában olcsóbbak vagy szoktam venni saját márkás zöldségkeverékeket, amiket rizshez teszek vagy megpárolom, esetleg raguhoz rakom.

Egy kis plusz:

A cukrot próbálom visszaszorítani, ezért kávéba/teába édesítőt teszek sütésnél pedig eritrittel próbálkoztam, ami nem jött be, ezért váltottam Dia-Wellness 1:4-re. Nem tepsi süteményeket sütök, ezért tényleg nagyon lassan fogy. Ha csinálok édességet, akkor az sokszor túrós, mascarpones, gyümölcsös és általában zabos/zabkekszes/kókuszos/kókuszlisztes/mandulalisztes, amiknek van alapból van egy édessége szóval ezzel is vissza szorítom a plusz édes íz hozzáadását.

Többször tartok húsmentes napokat. Ezekhez nagyon jó alap az indiai konyha. A csicseriborsó, vöröslencse például szerintem nagyon finom. Csináltam már karfiolos-édesburgonyás egytálételt is és az is ízlett. Az édesburgonya sem olcsó dolog, de alapból nem eszik belőle annyit az ember, mint a sima burgonyából. Az utóbbi időben nagyon megkedveltem a sós és az édes ételekben is. Kis visszacsatolás az édességekhez: répából és édesburiból is vannak finom sütemények. Pl. brownie vagy muffin.

Tésztákból teljes kiőrlésűt szoktam venni, ha veszek, de szeretem a kihívásokat, úgyhogy van hogy én gyúrok. (Kb. 8 dkg liszthez 1 tojássárgája, ha azonnal fogyasztod és nem szárítod, akkor pici víz is mehet hozzá.)

Köreteknél amit megeszek az a rizs, bulgur, édesburi vagy zeller (felvágva, befűszerezve, sütőben sütve), párolt zöldségek, de csináltam már zöldségfasírtot is.

Főzelékeket is szoktam csinálni friss és fagyasztott zöldségekből is. Nem szoktam bele lisztet tenni max. tejfölt. Amit lehet, azt önmagával sűrítem.

Leveseket is sokszor fagyasztott zöldségkeverékből készítek.

A felvágottakat hanyagolom. Majd a házi csirkemell sonkát szeretném kipróbálni. Reggelire általában zöldséget eszek, cottage cheeset és 1 db pirítóst. Attól függően, hogy hogy telik a napom este vagy valami könnyebb rendes kaját (pl. grillezett csirkemell, grillezett hal, sima saláta vagy fetás-paradicsomos-ubis saláta) vagy tojást (tükörtojás, omlett, rántotta, főtt tojás) eszek.

A sütés-főzés terén nagyon-nagyon sok lehetőség van.

Remélem, hogy tudtam segíteni. Javaslom, hogy kísérletezz és nyiss az új ízek felé. :)

2022. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A komment így visszaolvasás után egy kis korrigálásra szorul.

Emberből vagyok - legalábbis abból a fajtából, aki szeret bűnözni-, úgyhogy:

Van hogy eszem cukrászati sütit.

Ha a kis családom hoz kocsonyát vagy jó házi kolbászt stb. nem dobom ki..

Ritkán eszem mekit.

Étteremben nem salátát eszem és még sorolhatnám persze. :D

DE! Nem eszem magamat halálra és úgy gondolom, hogy megtaláltam az egyensúlyt az étkezésemben, ezáltal sokkal jobb a közérzetem.

Szóval a lényeg, hogy érezd jól magadat!

További szép napot kívánok! :)

2022. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!