Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan kezelitek az infláció...

Hogyan kezelitek az infláció okozta élelmiszer áremelkedést? Megváltoztak a vásárlási szokásaitok?

Figyelt kérdés

Én korábban nem voltam annyira rárepülve az akciókra, de amióta ennyire megemelkedtek az árak, igyekszem mindent akcióban megvenni, de akkor is kb. ugyanolyan árban vannak a termékek, mint korábban, az infláció előtt akció nélkül.

Csak pár példa: ma paradicsomot 999 ft-os, paprikát 1249 ft-os áron láttam. Ez nem élelmiszer, de az a kéztörlő amit eddig vettem, 299 ft-ról 349 ft-ra emelkedett. Nem ritkák az 50%-os áremelkedések. Ti hogy bírjátok?



2022. febr. 18. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Lábam be nem teszem üzletbe, hanem mindent piacon veszek meg, ahol nem számlára dolgoznak. Fillérekért megy minden, még én szégyenlem, hogy milyen olcsó minden.
2022. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem változott meg, muszáj valahogy élni. A kaja pont nem az amin spórolni szeretnék. Enni kell, munkába járni kell, a lakást fűteni kell legalább annyira, hogy melegítő felsőben kényelmes legyen... Nem tudok min spórolni, így is a minimumon élek... Muszáj ráfizetni.

Egyet lehet tenni: Megválsz attól aki az inflációt okozta. Legalábbis mindent megteszel érte.

2022. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első, ha esetleg Budapesten van ez a piac, meg tudnád írni, pontosan hol? Köszönöm.
2022. febr. 18. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Veresegyházi piac minden szombat belváros.
2022. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Turo 1000 forint / 450g Magyarország előre megy.

Eddig is spórolósan vásároltam, főleg a minoseg rovására. Nem tudok jobban spórolni, lassan a mennyiséget kell csökkentsem…

2022. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Az akciókat mindig is vadásztam, pusztán azért, mert így vagyok húrozva, de mostanság még a szokásosnál is kevesebbet és kevesebb félét eszem. Vannak olyan termékek, amikről nem vagyok hajlandó lemondani, így máshol kell kompromisszumokat kötnöm magammal. Nincs más választásom. ¯\_(ツ)_/¯
2022. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Mindennap főzök, de szorítottam a nadrágszíjon.

Lemondtunk a "luxus" kajákról, reformokról, bióról, maradnak a 60 évvel ezelőtti kaják, lehetőleg változatosan.

2022. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Én is piacra járok alapvetően, ott tényleg minden olcsóbb.


Amúgy van veteményesem, kb. 100 nm, rengeteg dolgot megtermelek rajta, ezen nagyon sokat tudok spórolni - ilyenkor télen nem igazán, de amúgy igen.


Ja, minimalizáltuk a másik és üdítők mennyiségét, előtte sem ettünk nagyon sokat, de most még annyit sem. De nem is hiányzik, mióta kevesebbet eszünk...


Viszont, összességében nem táplálkozunk sokkal másképp, eddig is az egészséges étkezésre törekedtünk, ezért nem volt olyan brutális összeg, mint amiket itt olvastam. Most többet költünk, de még épp belefér.


Illetve, mi igyekszünk hulladékmentésen élni, sok mindenből mosható/újrahasználható változtatot használunk. Papírtörlő helyett miért nem használsz sima rongyot?

2022. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
69%
csak annyit és azt veszek, amit muszáj. Plusz sokat piacozok.
2022. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem érint.
2022. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!