Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Innentől egy esti sör vagy...

Innentől egy esti sör vagy egy esti üdítő helyett a frissen készült gyümölcslevet választom, de akár egy liter felett is. Hízhatok ilyen nagy mennyiségű gyümölcscukortól?

Figyelt kérdés

Eleve hízásra vagyok hajlamos. Időnként este munka után, internetezés mellé eddig lement egy fél liter üdítő, vagy egy fél liter sör. Alkoholmentesből kettő.


De most vettem egy gyümölcscentrifugát. Elhatároztam, hogy minden este legalább egy kiló répát lecentrifugálok, ez kb. 600ml gyümölcslevet ad.


Most még újdonság erejével hat a dolog, de pl. tegnap este kb. 2 liter vegyes gyümölcslevet ittam meg (répa, cékla, petrezselyemgyökér, gyömbér, stb), ma már "csak" 1,5 litert.

Mindemellett úgy érzem, hogy a rendes kajából is kevesebb kell, mert erős teltségérzetet okoz a zöldségital.


El fogok hízni ennyi gyümölcscukortól? Ahogy számoltam, mindenképpen több kalóriát viszek be egy liter zöldséglével, mint egy fél literes sörrel.


Tudom, hogy sportolni kell, de most nem ez a kérdés. Most koncentráljunk csak a gyümölcscukorra. :)


2022. márc. 4. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából attól függ, hogy összességében nézve mennyi kalóriát viszel be most. Írtad, hogy a gyümölcslében több van, mint amennyi a sörben, de kevesebbet eszel így, szóval lehet ugyanott tartasz és nem fogsz hízni tőle.

Amúgy ilyen mennyiségben minden nap viszont nem feltétlenül jó dolog, hiába gyümölcs/zöldséglé jobb lenne kisebb adag ebből és a többi folyadék meg legyen víz.

2022. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hosszú távon beállok az 1kg répa -> 600ml répalé készítésére. Ez talán nem lesz vészes hosszú távon sem.

Azt olvastam, jót tesz a koleszterinszintnek.

2022. márc. 4. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a répa levesítésével pont azokat a részeket veszted el belőle ami miatt egészséges lenne

egyébként az esti gümölcslé mindennek a tetejére a legrosszabba mit csináhatsz a gyomrodnak. ha eddig nem votl refluxod akkor most lesz

2022. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcslében ugyanannyi kalória van, mint azonos mennyiségü cukros üdítökben vagy a sörben, azaz ugyannyit tudsz töle hízni.
2022. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezeket inkább délután érdemes inni, nem este.
2022. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!