Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik tejmentes és földimogy...

Létezik tejmentes és földimogyoró mentes csokoládé?

Figyelt kérdés
Cookiest készítek és olyan formában szeretném, hogy ételallergiás ismerősöm is ehessen belőle.
2022. márc. 5. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

létezik, a legtöbb 70 % feletti tejmentes, azokban még nyomokban sincs tej vagy tejszármazék

földimogyorót is el kell olvasni de ezek annyira "tiszták", hogy max annyit írnak rá, hogy olyan üzemben készült, ahol az is van. de szerintem 5ből minimum 1 70%os csoki megfelel a feltételeidnek

(tipp: az ilyen keserűcsokikat amik általában vékonyabbak mitn az átlag étcsoki, hagyd nagyobb darabban amikor belevagdosod és nagyon jó plusz tektúrát ad neki és teljesen más ívilágot mikor egy nagyobb félig olvadt darabra ráharap az ember)

2022. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy extrém kis nennyiség is okozhat anaflaxiás reakciót, ami halállal is végződhet.

Szerintem nincs olyan csokoládágyár, ahol ezek biztosan nem fordulnak elő.

2022. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első! Nem kell tudnod róla, de ha néhány mikronnyi kerül a csokiba, az is halálos lehet.
2022. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
ahogy írtam, van olyan ami, nyomokban sem tartalmza (#1)
2022. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tejmentes 90% étcsokoládéK de hogy földimogyoró mentes e azt sajnos nem lehetsz biztos benne.
2022. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Külföldön lehet kapni olyan csokit, ami nem “nyomokbanos”, de nálunk nem találtam. Nem mertem kockáztatni, úgyhogy csináltam saját csokit kakaóporból. Nagyon jó lett!! Megcsináltam tábla csokinak és felkockáztam. :) Magában nem enném, de erre a célra tökéletesen megfelel. :)
2022. márc. 6. 18:53
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

"Cookiest készítek"

Különben beszélsz magyarul?

2022. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A cookies-t nem lehet leforditani magyarra. Van egy tipikus ízvilága, állaga. Ne bántsd a kérdezőt. Aki egyébként nagyon kreativan megoldotta a dolgot
2022. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, segítek: magyarul úgy hívják, hogy amerikai csokis keksz.
2022. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!