Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megéri a sokszorosát fizetni...

Megéri a sokszorosát fizetni a házi élelmiszerekért?

Figyelt kérdés

A báratom kizárólag azt hajlandó megenni amit kis gazdaságokban állítanak elő, bolti termékekből max csokit eszik. Tojás, kecsketej, méz,hús,zöldség,gyümölcs stb, mindent a faluból vesz, ráadásul meglehetősen drágán. Értem én,hogy fontos az egészség, de mi bizonyítja,hogy ezek valóban egészséges alapanyagok? A bolti dolgokról legalább tudjuk,hogy bevizsgált, biztos forrásból származnak, de azt honnan tudhatnánk, hogy Piroska néni nem a 3hónapos szalmonellás tojást adja el nekünk? Vagy hogy a kecsketejbe nem került fejés közben szőr vagy egyéb piszok? Naés,hogy a levágott csirke/disznó egészséges volt-e?

A növényekről elhiszem,hogy valóban jobb mint a teszkós, de a többit szemfényvesztésnek tartom, amiért ráadásul többet is fizetünk.



2022. ápr. 25. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha megengedheti magának, miért ne vegyen ilyet?

Piroska néninek marhára nem áll érdekében szalmonellás tojást árulni, mert annak híre megy, és a saját megélhetését veszélyeztetné ezzel.


Te kb. a körúton belülről nézed a falusi gazdaságot? Szerinted nincs kötelezettség állatorvosi felülvizsgálatra, és egyéb feltételek????

2022. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem csak arról szól, egészségügyileg megéri-e, de így legalább a kis családi gazdaságokat támogatja, a magyar kisembert, aki önmaga szeretne boldogulni kreatív tevékenységekkel, és nem 3 műszakban rohadni a gyárban egy multinál.


Persze igen, többnyire egészségesebb is a házi, mert nincs annyiféle hormonnal vagy vegyszerrel kezelve, és finomabb is.


Én magam is igyekszem helyi kis termelőktől vásárolni, nem fér bele, hogy mindent tőlük vegyek, de szerintem mindenki megtehetné, hogy a sok gagyi élelmiszer, kínai vacak, lakberendezési műanyag hulladék helyett arra fordít havonta 3-5-10 ezer forintot, hogy minőségi magyar kistermelői élelmiszert vásárol.

2022. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként, a boltokban pl. többnyire olcsó cukrozott méz van, te most ezt akarod összehasonlítani egy igazi méhészet igazi mézével? Ezt tartod szemfényvesztésnek?
2022. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
#3: na igen, a méz is fokozottan "bizalmi" termék. Én háztól veszem, személyesen ismerem a méhészt. Boltban még soha nem vettem.
2022. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"így legalább a kis családi gazdaságokat támogatja, a magyar kisembert, aki önmaga szeretne boldogulni kreatív tevékenységekkel, és nem 3 műszakban rohadni a gyárban egy multinál."



IGEN-IGEN! Ez is egy fontos szempont. A mondatod végére még azt is írhatnám, hogy "és nem hanyattdőlve másoktól követeli a segélyt".

2022. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én őszintén nem érzek ízbeli különbséget a bolti és a házi tojás között, akkor miért fizessünk többet egy kétes származású termékért? A méz is majdnem ugyanolyan mint a bolti. A húsoknál is jelentéktelen a különbség ahhoz képest,hogy mennyivel drágább. A kecsketejet nem is iszom, már öklendezem a szagától is.
2022. ápr. 25. 15:28
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

6: akkor vedd a bóti kínai műmézet!

De ne szólj be másnak, aki meg minőségi élelmisezrt szeretne vásárolni a _saját_ pénzén. Vagy te már barátnő szinten be akarod szabályozni a barátod pénzköltését...????

2022. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
'Én őszintén nem érzek ízbeli különbséget a bolti és a házi tojás között' - tosgyokeres pestikent mondom: akkor neked tenyleg mindegy mit eszel. A baratod, amennyiben megengedheti maganak, sokkal jobban jar a megbizhato es nem ipari forrasbol szarmazo elelmiszerrel, nyilvan nem kell tulzasba vinni es fobiasan gyulolni mindent ami 'bolti'.
2022. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bevizsgált termékek? Csak néhány napokban hallott felhívás: Ha vettél ebből a termékből, vidd vissza a boltba, mert szalmonellával fertőzött, vagy a másik csattanó maszlag lehet benne. STB.
2022. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A méznél sok esetben ég és föld a különbség, sokkal nagyobb egy piacon a választék őstermelőktől, mint a bolti pancsoltaknál (akác, hárs, vegyes, stb)

Tojásnál ízben én sem érzem, de például egy Lidl-s tojást ha feltörök 10-ből 9-szer papírvékony héja van, míg egy piaci-vidéki tojásnál rendes, vastag a héj, gondolom melyikben van több tápanyag (árban megközelítőleg ugyanannyi, szóval a bolti mondjuk 600 Ft/10 db, a piaci meg 650/10 db).

Húst én eleve nem nagyon eszem, de akkor kizárólag "boldog csirkét", tanyasi kacsát stb, ott tényleg van különbség, ha az ember nem csak bepanírozza és kirántja, mert akkor tényleg mindegy.

Ahhoz hogy valaki élelmiszert áruljon nagyon komoly követelményeknek kell megfelelni, ellenőrzik őket, állatorvosi vizsgálatok, nem mondhatja csak úgy rá, hogy ez bio-xy. Amúgy az elmúlt héten legalább három olyan cikk volt, hogy visszahívják a termékeket különböző nagy boltok szennyeződés vagy csattanó maszlag miatt, szóval szerintem lassan már az is lutri, hogy a bevizsgált kajában mit nem vettek észre. :D

Abban egyetértek, hogy sok helyen például a szörpök, dzsemek, de akár a kézműves sörök is iszonyatosan túl vannak árazva, ráadásul bolti minőségben. A múltkor is vettem 1900 Ft-ért levendulaszörpöt, hát, nem volt túl jó. Szóval hiába volt rajta a bio-termelői címke, agyon volt cukrozva, a levendulát alig lehetett érezni, áh...

Amúgy én is azt mondom, hogy mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. De ha mondjuk heti 4x házhoz rendeli a tojást, tejet, stb 50 kilométerről, egy kisebb vagyont elköltve szállításra, úgy, hogy meg se nézi az árut, akkor lehet én sem érteném feltétlenül. Vagy lemegy vidékre érte?

2022. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!