Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészséges hosszútávon, ha...

Egészséges hosszútávon, ha CSAK csirkét, halat és zöldségeket eszem?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Kellenek gyümölcsök, magvak, gabonafélék is. Szüksége van a szervezetednek rá.
2022. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen jó.
2022. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Kis szénhidrát sem ártana, mondjuk zöldségek közül a burgonya is jó.
2022. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha a reggelibe egy sokmagvas, zabos, tejleskiőrlésű zsemlét, az ebédbe meg egy kevés rizst vagy bulgurt beiktatok, úgy kielégítőbb?
2022. máj. 14. 19:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Minél változatosabb, annál jobb.
2022. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt elég ritkán eszem. Sokszor megvettem, de mindig összeaszott, mire hozzányúltam volna, vagy muszáj volt sütnöm belőle, hogy ne kelljen kidobni, addig tartogattam őket. Eszembe se jut… Sok folyadékot iszok, vitaminokat szedek, lehet azért?
2022. máj. 14. 19:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyeseket se hagyd ki.
2022. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Általában ilyeneket eszek, mert gyorsan megvan az elkészítésük:

Reggeli: 1/ hummusz uborka- és répacsíkokkal, 2/ csirkemell sonka juhtúróval megkenve, felgöngyölve, vegyes salátával, 3/ brokkolis-paprikás tojásmuffin + kávé.

Ebéd: 1/ roston lazacfilé/csirkemell roppanósra sült zöldségekkel, 2/ tonhalas csicseri- vagy vöröslencsetészta, 3/ tepsis csirkecombok többféleképp (krumpliágyon, batátaágyon, tejfölös-sajtos-brokkolisan, stb…)

Vacsora: az ebéd maradéka.


Így is érdemes magvas, hosszúfelszívódású gabonafélét és rizst beiktatni?

2022. máj. 14. 19:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Vagy szénhidrátra nincs szükség?..
2022. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én zöldkezet adtam, de a zöldségfélébe számomra egyértelmű a krumpli, batáta is - ezeket nem sokszor készítek. Bár rossz berögződéssel a hüvelyesek is, amikben elegendő(?) ch lehet. A “könnyű” zöldeket nem tudom, sok keresztesvirágút eszek, illetve kb. tényleg minden létezőt, aminek szezonja van és nem kelbimbó, egy-egy étkezéshez jó kétmaroknyit, ami lehet szintén fedezi a kellő szénhidrátmennyiséget.
2022. máj. 14. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!