Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Árthatok-e magamnak,ha nem...

Árthatok-e magamnak,ha nem glutén érzékenykènt át térek GM étkezésre?

Figyelt kérdés

Nem tudom köze van e hozzá,de 11 napja GM eszem,és én azóta olyan Depressziós és idegbeteg vagyok,hogy szerda óta táppénzen vagyok mert szét robbanok az idegtől,és a főnök már nem bírta elviselni.

Nem tudom ezért van e,csak ez is megfordult már a fejemben.



2022. máj. 14. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is nem ártana tudni PONTOSAN mit NEM eszel!

Ugyanis ha ez azt jelenti, hogy a CH-t csökkentetted nagyon erösen, az okozhat ilyen tüneteket, és komoly követekzménye is lehet.

Ha csak a gluténos élelmiszereket cserélted át egyéb termékekre és megfelelö menyiségü szénhidrátot fogyasztasz, akkor valami más is lehet a tüneteid mögött.

Egyébként semmi értelme sincs gluténmentesen étkezni, ha nem indokolt, a glutén fontos fehérjeforrás a szervezet számára, másrészt adott esetben ezzel ki alakulhat guténérzékenység, mert a szervezeted elszokik a gluténtól, utána ismeretlen fehérjeként reagál rá.

2022. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem simán lehet az étrendváltozástól. Ha nem vagy gluténérzékeny, szerintem tök felesleges áttérni.
2022. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miert eszel gm, ha nem vagy erzekeny? Nem javasolt glutenmentesen taplalkozni, ha nincs egeszsegugyi oka.
2022. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1 minden GM

Tészta kenyér liszt panír minden.

A ch megvan igazából

2022. máj. 14. 22:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
40 éve cöliákiás vagyok. Ezek a termékek általában kukoricakeményítő,kukoricaliszt,illetve rizslisztből szoktak készülni (nagyobbik részt) . Ettől biztosan nem vagy depressziós meg idegbeteg, ha búza helyett rizst meg kukoricát fogyasztasz lényegében. Szerintem nem ártalmas, de értelme nincs sok , hiszen a GM élelmiszerek jóval drágábbak és némelyik nehezebben is beszerezhető mint a gluténos cuccok ..
2022. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

"másrészt adott esetben ezzel ki alakulhat guténérzékenység, mert a szervezeted elszokik a gluténtól, utána ismeretlen fehérjeként reagál rá."


ez pedig ha igaz lenne, nem kutatnák évtizedek óta a cöliákia pontos kialakulásának okait.

2022. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a gluténmentesség számodra.
2022. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
6, Pedig igaz. Nem cölikáliás lesz nyilván, de ha sokáig megvonja magától egy egészséges ember a glutént, visszaterhelésnél pontosan ugyanúgy reagál rá a szervezete, mint a tiéd.
2022. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
#8-as az cöliákia, és egy egészséges embernek nem fognak elsorvadni a bélbolyhai ha újra elkezd glutént enni (ez a gluténérzékenység ) . Az,hogy valakinek vannak-e mellé konkrétan emésztési panaszai az teljesen mellékes. Attól,hogy fingasz 3-at mert újra eszel búzát meg árpát mondjuk (vagy nem tudom mire gondoltál) nem lesz gluténérzékeny. Annyi bullshit kering ebben a témában , ezt is csak te találtad ki aztán úgy írod le , mintha igaz lenne.
2022. máj. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

5, 6, nem nagyon megy a szövegértés, mi?


" Ettől biztosan nem vagy depressziós meg idegbeteg, ha búza helyett rizst meg kukoricát fogyasztasz lényegében. "


Nem is arra reagál rosszul ami benne van, hanem arra, ami hiányzik belőle, mivel "lényegében" pont nem búza helyett kukoricát eszik, hanem egy komplex tápanyagforrást redukál szimpla szénhidrátra.


"nem kutatnák évtizedek óta a cöliákia pontos kialakulásának okait."


Végigolvastam az összes választ, de nagyítóval se találok olyat, ami kijelentené, hogy kizárólag ettől alakulhat ki glutén érzékenység.


Kérdező, ez a reakció elsősorban egyszerű ch-k megvonásánál szokott jelentkezni, fehérje csökkentéskor nem jellemző, de mindenki másképp van összerakva egy kicsit, szóval nem is tudom azt mondani rá, hogy lehetetlen.

Ettől még butaságnak gondolom, a fehérje az egyik legértékesebb tápanyag, az emberiség már azt se tudja, miből, hogyan csináljon fehérjét (lásd: lisztbogár, vándor sáska, házi tücsök...)

te meg önként mondasz le róla, ezzel konkrétan bünteted a szervezeted, ráadásul mind ezt pénzért! :D

Amit meg kivonnak belőle glutént, eladják szejtánként meg étrend kiegészítőként sportolóknak, 50-szeres áron. Mert hogy ennyit ér. Te meg fizetsz érte, hogy ne legyen benne, mindezt úgy, hogy nem indokolja emésztőrendszeri betegség. :D

Szóval... hogy ártasz e magadnak, nem bizonyított, valószínű, használni biztos nem használsz, de hogy az élelmiszer iparban imádnak téged, az 100% ! :D

2022. máj. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!