Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen étel, élelmiszer...

Milyen étel, élelmiszer fogyasztása után éreztétek úgy, hogy jó hatással van az egészségetekre?

Figyelt kérdés

2022. jún. 5. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatilag minden, amit eszem, ezért felsorolni nem célszerü, egyszerüen túl sok lenne.

Ami NEM tesz jót nekem (Hangsúly a nekem szón van, másra nem feltétlen igaz), az állati fehérjéket tartalmazó élelmiszerek: hús, tojás, tej, tejtermékek, ezekre túlérzékeny vagyok és jópár igen kellemetlen reakciót okoznak.

2022. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A tejről épp most láttam egy műsort, ami szerint egészséges és méltatlanul üldözik https://www.youtube.com/watch?v=pR-mXsFa7XQ


A tej élet, erő egészség, igya meg a "nehézség"

2022. jún. 5. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
A tejben sok a kalória, a világ egyik legelhízottabb országában ezért a legtöbb embernek nem épp ajánlott literszám fogyasztania.
2022. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es: az elsö vagyok, éppen ezért írtam, hogy ez csak rám vonatkozik, hiába lenne elvileg egészséges a tej, ha ettöl is meg minden más álalti terméktöl több napig tartó hasmenést, kiütéseket, fulaldásos rohamokat kapok.


3-as: a tejben kb ugyanannyi kalória van, mint a borban, sörben, üdítökben, szóval annyira nem extrém, ha valaki megiszik naponta 2-4 dl-t, attól nem hízik el pontosabban nem attól hízik el, hanem sok egyébtöl, amit emellett fogyaszt

2022. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

#4 Arra utaltam, hogy a plusz tej hozzáadása nélkül is hízik az átlag magyar, ha még megiszik plusz egy pohár tejet mindezekre -mondván milyen egészséges - attól csak még jobban fog hízni, és az összhatás nem biztos, hogy előnyős.

Nyilván ez azokra nem vonatkozik, akiknek nincsenek súly problémáik.

2022. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ásványvíz
2022. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

még a borban több a kalória, mint a tejben: 83 kcal, illetve 56 kcal


a vajnak igen magas, nekem azt mondták, ahhoz viszonyítsam a többi élelmiszert, mint referenciához

2022. jún. 5. 12:37
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Én nem értem, miért kell nekiállni magyarázni, hogy kell-e inni tejet vagy sem??? Az első kommentelő leírta, mit nem eszik/iszik, minek győzkóditek? Nem ez volt a kérdés.
2022. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezö: nem értem, miért kellene a vajhoz viszonyítani, amikor az lényegében tiszta zsiradék! Ahhoz képest természetesen mindenben kevesebb a kalória, szóval ennek semmi értelme így.

A kalóriákat a napi kalóriakereten belül érdemes nézni, meg az általánosságban érvényes, hogy a zöldségfélék kevés kalóriát tartalmaznak, a keményítötartalmú élelmiszerek aránylag sokat, a zsiradékokat meg csak igen óvatosan érdemes fogyasztani, ha valaki a kalóriákra figyel, mert ezekben még a Ch-hoz képest is duplája van

2022. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a búzaszármazékok teljes kiiktatása óta vagyok egészséges. :)
2022. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!