Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire spóroltok az élelmisz...

Mennyire spóroltok az élelmiszeren, mióta elszálltak az árak? Van, amiről lemondtok?

Figyelt kérdés

Tavaly még egész korrekt kis összegből hoztunk ki magunknak egészséges étkezést tudatos vásárlással, főzéssel. De basszus, most csak pislogok az árakon, hiába figyelek oda ugyanúgy, elképesztő összegek mennek ki az ablakon...


Az éhhalál mondjuk nem fenyeget szerencsére, de mivel újítjuk a házat, és van egy gyermekünk is, nyilván van lenne hova rakni a pénzt...


Mi most például már szinte sosem veszünk halat, mert luxusnak érezzük. A kávét tejszínhabbal ittuk, ezt is befejezzük :/ drága idényyümölcsöt nem igazán veszünk, csak a gyereknek.



2022. jún. 10. 11:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is hasonlóan szoktam. Megy gyakran egyszerűbb, hagyományos paraszti kajákat csinálok, azok elég olcsók.
2022. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Hiába kaptam 20 százalék emelést, így se jövök ki. Lemomdtam csipszekről és hasonlókról. Illetve friss helyett fagyasztott zöldség. Konzerv helyett száraz hüvelyesek. Uborka helyett sörretek
2022. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Borzasztó, az ember legszívesebben sírva fakadna a boltban. Az egészséges kajálást épp most nyírják ki végleg, a covidnál még csak elkezdték. Úgy gondolom teljesen tudatos, és eltervezett, ami történik.

Zöldség, gyümölcs vásárlás teljes dilemma, hogy mit vegyünk, mi az ami kihagyható.

Ma a tejes pult előtt álltam, és nem tudtam melyik vajat vegyem (végül egyiket sem, mert rohadt drága). Egy nagy pohár tejföl 509.- a lidl-ben. Barack 1800/kg, egy szaros, nem pick szeletelt szalámi 600, csirkecomb 1700 kilója? A sima túrós csusza amit főztem (mint olcsó kaját) 4 adag majd 3000 forint volt.... Mégis mi lesz így hosszú távon, éhen fogunk dögleni?

2022. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Tképpen semmiről nem mondtam le, de eddig se vettem drága dolgokat. Na egy csík császárszalonna 1370-ért azért megdobogtatta a szívem. Visszatérünk nagyanyáink konyhájához.
2022. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

"Visszatérünk nagyanyáink konyhájához."


Bizony, nagyon megszoktuk hogy mindig viszonylag elfogadható áron volt minden.

2022. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogyan spóroljak, de az összes pénzünk kajára megy.
2022. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
#5: Nem is egészen arra gondoltam, hanem az ételekre. Esszük majd a korpaciberét meg a krumplis tésztát (ami fincsi!) Édesanyám nyugodjon ha valami drágább ételt főzött mindig megjegyezte (félig) viccesen, hogy "kár belétek" :-)
2022. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
7. Igen én is valami hasonlóra gondoltam, meg arra hogy aki teheti az szépen visszaszokik a háztájihoz. Mert hogy nem pont a termelés a drága, hanem az amíg eljut a fogyasztóig.
2022. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
Az erkélyt teletettem csereppel és balkonládával és ültettem. Paprika, saláta, paradicsom, cukkini lesznek. Remélem elég egész nyáron. Sajnos addig minimális zöldségfogyasztás.
2022. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
#9: Hát igen, bele se merek gondolni, hogy mibe kerülne most egy lecsó.
2022. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!