Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyit költesz havonta...

Mennyit költesz havonta élelmiszerre? Ha rendelsz készételt, vagy beülsz étterembe havonta hányszor? Milyen kaját eszel: minőségi hús hal, zöldféle, vagy olcsó szénhidrát tészta édesség?

Figyelt kérdés
Tudom hogy drágul több, mint 10%-kal évesen, de most mennyit?

2022. jún. 18. 22:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Ez függ a bolttól is. Itt csak Spar van, oda járunk, ami 1,5-2 hónapja kijött 8-9 ezerből, az most 13-14 ezer.
2022. jún. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán számolom, mennyit költök, mert nincs értelme. Nem veszek felesleges dolgot, amit meg kell venni, az meg mindegy, mennyi, meg kell venni. Nem igazán vagyok márkahű, csak néhány terméknél, így azért ki tudom használni az akciókat.


Havinta 2-3 alkalommal rendelek ebédet az irodába, és havi egyszer általában vacsorázunk étteremben a férjemmel.

2022. jún. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kb 150 ezer a kaja. Apa, anya, 6 éves gyerek. Borzasztó drága minden, de próbálunk a minőségre figyelni, hús, hal, zöldségek, gyümölcsök. Többet keresünk mint két éve, de a házi kassza üres marad hóvégén. Nem úgy mint előtte hogy 50 ezret mindig eltudtunk tenni,pedig kevesebb volt a bevételünk. Röhejes.
2022. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kb 130-150 ezret. 4-en vagyunk a családban. 2 szülő egy tini és egy felnőtt gyerek. Az utóbbi csak hétvégén él velünk, de a bátyámnak küldünk mindig ebédet és más ételt is. Minőségi húst, tésztát, más köretet szoktunk venni. Néhány zöldséget pedig megtermelünk a kertben. (répa, cukkini, tök, uborka, zeller, szárzeller,)
2022. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%

Fejenként 50 ezer körül költök.

Rendelni nem szoktunk, mert egyrészt drága, másrészt nem jó minöség, harmadszor nem ízlik senkinek.

Étterembe nem járunk, mert allergias vagyok minden állati fehérjére, és így gyakorlatilag semmit nem ehetek, mert elég, ha "nyomokban tartalmaz" ilyet, már rosszul leszek, ehhez elég, ha hús-tejtermék-tojásból akár csak annyi kerül az ételembe, ami pl egy közösen használt olajban van.

2022. jún. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%
4, bizony, ez egy nettó minimálbér havonta :(
2022. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos tudom. Fiatal korom ellenére tisztában vagyok ezekkel. Sosem rendelünk, étterembe is csak évi 2-3 alkalommal megyünk, jobban szeretünk itthon. Borzalmas ez a drágulás.


4-es voltam

2022. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%
Ki számolja azt?!
2022. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Eddig juniusban 63 ezer + 16 ezer mikor rendeltem vagy vendéglátóegységben ettem. Ebben mondjuk benne van 2 süti rendelésre 4300 ff/db anyagköltséggel és egy házibuli. És nem sporolok, habár figyelem az akciókat.

Ebből mindenképp le szeretnék faragni

2022. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Azért sokat elárul, hogy friss idény gyümölcs mennyre fér bele ha mondjuk málnát vagy áfonyát akarnál enni egy bogyós gyümölcstermelő országban. De még az eper vagy cseresznye is luxus.

Egyébként halakkal is ez a helyzet- de tengerünk nincsen szóval itt azért nem várható el olcsóbbság.

2022. jún. 19. 09:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!