Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Penészes gyümölcslevet ittunk...

Penészes gyümölcslevet ittunk a gyerekkel, lehet tőle bajunk?

Figyelt kérdés

Vendégségben voltunk nagyinál.

Megittunk egy egy pohárral, az íze amúgy jó volt az almalének, szaga se volt, zavarosnak sem tűnt.

Az utolsó poharat mikor kiöntöttem, akkor láttuk meg, hogy tiszta penész:

[link]


Ilyenkor mi a teendő?



2022. jún. 22. 16:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy lehet.
2022. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Felvágtam a dobozt, bár ne tettem volna.

[link]



Menjünk orvoshoz, vagy mit csináljunk?

2022. jún. 22. 17:07
 3/30 anonim válasza:
97%

Ha az íze nem volt rossz, akkor szerintem minimális az esélye.

Valószínűleg az történhetett, hogy amikor öntötted, a penész hátraszaladt a dobozban, ezért amit megittatok, abban valószínűleg nem, vagy csak nagyon elhanyagolható mennyiségű penész lehetett.

Aztán amikor kifogyott, a maradék, korábban hátrafutott penészes adag is kifolyt, ezért vettétek észre minden bizonnyal.

Ha nincs hasfájás, hányás, hányinger, akkor valószínűleg semmi bajotok.

Egyébként a penész sem minden esetben veszélyes, ezt laboratóriumi vizsgálatok nélkül szinte lehetetlenség is megállapítani.

2022. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

Ne most menjetek hegyi túrára, ahol nincs a közelben mosdó.

Nem írtad a gyerek korát, de ha kicsi, akkor jelezd az óvónőnek/gondozónak, hogy figyeljenek oda hányásra, hasmenésre.

Ha 1-2 napon belül nincs gond, akkor nem kell aggódni, de egyébként se lesz több egy kiadós hasmenésnél szerintem.

2022. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Legfeljebb egy jó hasmenés. Ilyen mennyiségben kétlem, hogy komoly gondot okozna. Kiskoromban rengeteg penészes gyümölcsöt ettem a kertben, mert sose néztem meg a gyümölcsöt mielőtt beleharaptam. 2 alkalommal lett hasmenésem, a többi esetben semmi bajom nem volt.
2022. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Max a gyereknek mehet, fájhat a hasa de a penész tényleg nem jó.
2022. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
A penésztől nem lesz hasmenésed. Konkrétan semmi bajod sem lesz tőle. Az almalé a patulin miatt amúgy sem egészséges, de ennyi penész az semmi
2022. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%
Semmi bajotok nem lesz, különben meg se tudtátok volna inni.
2022. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Pontosítanék: legalábbis olyan baj, amihez orvos kell :)
2022. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
98%
Elég lutri, mert amit mi penésznek hivunk, az több ezer fajta gomba. Nagy valószínűséggel amúgy semmi bajotok nem lesz, esetleg hasmenés/hányás. Ha láz is van, akkor már érdemes felhívni a háziorvost.
2022. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!