Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Amikor csak 23 ezer Ft-os...

Amikor csak 23 ezer Ft-os segélyt kaptatok, miket vásároltatok, milyen élelmiszereket, hogyan osztottátok be?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 03:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen sose volt még, mert mindig dolgoztam.
2022. júl. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen nálam se volt meg, 18 éves korom óta dolgozom. De voltak spórolós idoszakaim, főleg egyetem

Alatt, akkor rengeteg tésztát ettem. Igaz ma talán meg nehezebb kihozni ezeket az ételeket, de talán segítség :

- tojásos nokedli ( Liszt, tojás kell hozza , na meg só)

- sajtos tészta

- tojásos tészta

- majas kenyér

- tükörtojás kenyérrel.

- csont leves sok tésztával,

- lebbencs leves , ( sok tészta, őrölt paprika, vegeta, minimális szalonna v bacon )

- krumpli leves ,

- tojás leves ,

- borsó leves galuskaval ,

- galuska leves ( buzadara + tojás )

- borsó főzelék ( meg kb bármilyen főzelék )

Most ennyi jut eszembe . Ezek olcsón kihozható ételek, talán segít .

2022. júl. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

köszönöm, most a lencse és sárgaborsó raguval próbálkozom


valamint a fokhagymás tejfölös pirítóssal


ha hús, akkor pedig sült csirkecomb, vagy még inkább májpörkölt vagy csirkemáj hagymával sütve


kalács: fél kiló liszt, 1 db főtt krumpli vagy fél kistúró, 30 g kókusz reszelék, 1 cs mazsola, vagy egyéb gyümölcs, ami éppen van, cukor - ezeket összegyúrom, kelesztem, kisütöm, meglehetősen finom


krumplis tészta, tejfölös fokhagymás tészta, túrós tészta, paradicsomleves

2022. júl. 4. 05:19
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Ajánlom a tócsnit is. krumpli, tojás, liszt, esetleg egy kanál joghurt. Ez nagy kedvenc.


Sütőben sült répa, cékla, bármi, amit hozzá tudsz még képzelni.


spenót


Ha krumplit vagy zöldséget főzök, akkor a főzőlevet nem öntöm ki, hanem felhasználom levesalapnak, pl. másnap, mert abban van némi íz.

2022. júl. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem mész dolgozni? ne mond hogy nem tudsz... 23 ezer forint a rezsire nem elég.
2022. júl. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

A mai árak mellett? Ez az összeg másfél hétre nem elég.


olcsóbb kaják:

Főzelékek

lángos

tócsni

krumplis tészta

tojáspörkölt

zöldborsó pörkölt

házi pizza paradicsomszósszal pizzafeltét sajttal


süsd otthon a kenyeret

2022. júl. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

kenyeret sütöttem már itthon, csak krumplis kenyér változatban vált be, ha gyúrok bele egy főtt krumplit, akkor kemény lesz - krumplival viszont nagyon jó


viszont sok gáz elfogy - arra gondoltam, hogy nyári időszakban egy udvarra, a napra kihellyezett pléh vödör vagy lavór alatt vajon nem sülne meg a kenyér?


ha lavórt teszünk fejjel lefelé a fűre, és süti a nap egész nap, akkor kisül alatta a fű

2022. júl. 4. 06:25
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ugyanaz a kettő. :D Annál egy kicsit melegebb van a sütőben. Azonban nem lehetetlen az ötlet, ha nagyon süt a nap, csak egy kicsit bonyolultabb. Egyrészt feketére kell festeni a fémet, vagy pl. egy üres akváriummal lehet kísérletezni, de úgy, hogy az egész egy olyan lapon van, amit könnyen tudsz forgatni, hiszen nem egyenletesen minden irányból kapja a fényt (hőt). A szimpla napsütés és borítás nem elég, ezt fel kell erősíteni olyan pl. fémlapokkal, parabola antenna a legjobb alufóliával ráragasztva, hogy erre irányítsa a hőt.


Az ilyesmi azonban elég macera, hiszen iszonyat nehéz egyenletes sütést eredményezni, és emiatt rengeteg kenyeret elronthatsz.


Akkor már inkább próbálj meg néhány téglából a kertben készíteni egy kerti kemencét, fát meg szerzel akárhonnan. Na jó, a téglát is be kell szerezned, de ha ügyes vagy, akkor egy bontásról kunyerálhatsz ingyen (pl. tegyél fel hirdetést) A kemence építéséhez is biztos van a neten valami útmutató, és akkor meg tudod oldani magad. De gondold át, hogy megéri-e.


És ha már... akkor ne egy kenyeret süss, hanem amennyi befér a sütőbe, és el lehet tenni a mélyhűtőbe, akkor friss marad. Ha nincs akkora mélyhűtő, hogy beférjen még ez is, és nem lesz friss amikorra elfogy az egyik, akkor pl. kereshetsz rá egy rendszeres vevőt, és akkor pár forintot még kereshetsz is, ha jól kalkulálod ki az árat, és sikerül megegyezned.

2022. júl. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

köszönöm az ötletet


gyerekként a homokozóban sokszor kemencét építettem, téglákból - de csak gyertya égett benne, vagy újságpapír


jó ötlet a mélyhűtő is, köszönöm szépen, van egy hűtőládám, amiből már minden kifogyott - bab és főzni való tengeri volt benne, pár egyéb zöldség, most már majdnem üres, remek ötlet kenyereket lefagyasztani, mert a bolti kenyeret régebben pakoltam be lefagyasztani 2 szeletenként, és tényleg semmit sem romlott az állaga - ellentétben pl a főtt szalonnával, ami nem lett olyan jó kiolvasztás után


valóban, akár 2-3 kenyér is beférhetne a sütőbe


eladom a kisült kenyeret: lesz egy kenyerespajtásom

2022. júl. 4. 07:05
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

Ennivalóra sincs pénz de netre igen?

A legolcsóbb ételek krumpli és liszt felhasználásával készülnek.

Vannak olyan boltok ahol árulnak szikkadt kenyeret, olyan élelmiszert vegyél aminek nemsokára lejár a szavatossága, ezért leárazzák.

2022. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!