Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A teljes kiőrlésű kenyerek...

A teljes kiőrlésű kenyerek közül melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sokféle van. Mikre érdemes még azon kívül figyelni, hogy 'teljes kiőrlésű'?


Nem Magyarországon élek, szóval általánosságban érdekelne, nem az, hogy konkrétan CBA-s vagy Reál-os legyen. Azok itt nincsenek.



2022. júl. 25. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Amelyik kenyér tényleg teljes kiörlésü, az nem "szép barnás" szinü belül, nem laza szerkezetül, hanem szürkés és jóval tömörebb, mint a megszokott.

Amelyik barna, az karamellel vagy melasszal szinezett finomított lisztböl készült kenyér. Csak sok helyen nem tilos ezt is TK-nak nevezni, ha van benne akárcsak pici TK liszt is.

Ez a legfontosabb, amire érdemes figyelni, különben értelmetlen megvenni.

Az, hogy neked mi ízlik jobban, búzakenyér, rozs vagy vegyesen, illetve hogy magokat is szeretsz-e benne, minöség szempontjából nem számít, ez csak ízlés kérdése.

2022. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindig megfogdosom (a zacskón keresztül persze) és ha jó tömör, tömény akkor veszem meg.

De a konkrét leírást, hogy tönköly vagy mi meg ilyenek (nem ismerem olyan jól az itteni nyelvet még) azt sose olvasom el.


Van még más, amire figyeljek?


(Azt már tudom, hogy mondják a 'teljes kiőrlésű'-t itt)

2022. júl. 25. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de milyen nyelvterületen élsz? esetleg úgy többet lehetne segíteni
2022. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rozskenyeret szoktam venni a rosttartalma miatt.
2022. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A tömör kenyeret sörrel készítik, attól lesz olyan az állaga. Semmi köze nincsen ehhez a lisztnek.
2022. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös: ne írj már hülyeségeket!

Sörrel csak nagyon ritkán készítenek kenyeret (és azt fel is tüntetik rajta), viszont a teljes kiörlésü liszt miatt lesz tömörebb a kenyér!

2022. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Többmindent szoktam készíteni TK lisztből és semmivel sem tömörebbek, mint a fehérliszttel. Más, jobb az állaga a tésztának, ennyi a különbség. Amiről te beszélsz "tömör" kenyér, az a barnakenyér, amihez sört öntenek.
2022. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!