Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy heti élelmet megvettem...

Ha egy heti élelmet megvettem 7 ezerért (tehát 1000 Ft/nap), ami kb. évek óta így van nálam, mikor jön akkor ez a híres-neves infláció, drágulás, miegymás?

Figyelt kérdés

Most tényleg azt hittem, hogy sokat fogok költeni, de nem... pedig a nyers csirkemell ára ezer éve nem olcsó, talán már nem is lesz. Még olyan luxuscikk is belefért, mint narancslé vagy dinnye.

Igaz, hogy csak egy személyre, de ugye ez két személyre is csak a duplája lenne, és nem mondjuk 20 ezer.


2022. júl. 30. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%

Hol vásárolsz ennyiért?


Én ma költöttem 14 ezret és egy kisebb szatyorban elfért. Meg nem mindegy mennyit eszel.


Ha egy kiló csirkemelle lég neked két hétre akkor elhiszem hogy ennyit költesz. Én megeszem 3 nap alatt.


Mi már sok mindenről lemondtunk, hála orbán királyunknak és a szent főispánoknak és ispinának.

2022. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Én is ugyanazokat veszem, duplaannyiba kerül. Sajt, tojás, túró, gyümölcs, zöldség, hús, kenyér, fehérjepor, virsli, de a tofu is dupla annyiba kerül már. A Lidl-Ben szoktam vásárolni a legtöbbször.
2022. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%

Jó de a konkrét menüt oszd meg velünk kérlek?



Változatos?


Van benne 4-5 féle zöldség?


Mi a helyzet az olyan dolgokkal, amikről mindenki csak úgy feltételezi, hogy van csal úgy otthon, pl olaj?


Mennyit rohamgáltál, hogy ez így kijött? Ha valaki főállásban kuporgat, 5-6 boltba meg piacra kijár, akkor esetleg, de az átlag ember erre nem ér rá mert dolgozik.


És benzinre vagy tömegközlekedésre mennyi ment el eközben? A duplája?

2022. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha már itt tartunk, gondolom ez nem valami kis falu Baranyában ahol egy kisbolt van, oszt' szeva.


Ha több nagy boltot körbe tudsz rohangálni úgy nem művészet olcsóbban enni.



Pláne ha nagy mennyiségeket vásárolsz, pl 20 kiló rizst meg 50 kiló krumplit, aztán leosztod, és jéé, tényleg 50 ft az egy adag...


Teri néni egyszerre nem fogja neked felcipelni az ötödikre, és valszeg viszonylag kevesen engedhetik meg makuknak, hogy így spájzoljanak.

2022. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

Az olajat már 2 hete megvettem, azóta fogyogat, de azért nem nyakra-főre öntöm, mint a vizet. Meg ezt úgy kell kiszámolni, hogy ahány főzéshez használsz el egy üveg olajat, annyival osztod a végén az árat. Ha mondjuk 20 főzés alatt megy el a 700 Ft-os olaj, akkor 35 Ft, heti két főzéssel 70 Ft, van értelme garasoskodni?

Benzin? Jogsim sincs. Biciklivel mentem boltba...

Menü: rizs (ez is volt itthon), krumpli 4+2 adag, csirke+darált sertéshús 3+3 adag lesz. Dobozos savanyú káposztát vettem hozzá.

Minden reggel 2 főtt tojás kenyérrel és paprikával, 2 deci narancslé (csak hétköznap). Minden nap egy alma, tehát nekem kell évente 365 db.

Vacsora szendvics vagy zabkása, utóbbinak is megvannak a hozzávalói, ami jövő héten fog elfogyni, úgyhogy szombaton már zabpelyhet is kell vennem. Viszont 1 hét múlva már nem kell főznöm, mert kapok szépkártyára pénzt, és akkor rendelős lesz az ebéd, amit - mivel nem kp-ban vásárolok a boltban - ingyen ebédnek tekintek, hiszen a szépkártyát valamire el kell költeni.


Elméletileg nem eszek sokat, de rohadt nagy hasam nőtt...

2022. júl. 30. 12:26
 6/65 A kérdező kommentje:
Nemcsak hogy nem spájzolok, de fagyasztani se szoktam...
2022. júl. 30. 12:27
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen ételektől nem is csoda ha feljöttek rád a kilók:-S
2022. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

Meg kihullik a hajad októberre a vitaminhiánytól.


Az a dobozos savanyú káposzta meg az 1 napi alma rohadt kevés, és egyszínű.

Oké, tegyük fel hogy nem unod meg, és nem leszel totál depis ettől a börtön koszttól.

De mennyi vitamin van abban az almában?


És igen, az olaj, a zsír, a cukor, a fűszerek bizony összeadódnak, abból a 35 forintból gyorsan lesz pár száz, szóval az említett ár eleve sántít.


Minden normális háztartás igyekszik akciós árut venni, és ezek is változnak. Van, hogy az adott tejet, olajat elkapkodják, és csak a másik, drága van. Ezzel is számolj.



Szerintem mindenki észrevette, hogy drágultak a dolgok, ezt tök felesleges homokba dugott fejjel tagadni.



Aki ezt nem érzékeli, annak az oka az, hogy relatíve jól keres, és van ideje főzni meg vásárolgatni, és rá se nézett a bankszámlára hónapok óta.

Mindenki más észrevette.

2022. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Valamint magvakat is kell enni, az se olcsó, de nekem már a bab, lencse se az.
2022. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
95%

Mi két éve nem voltunk Magyarországon, most egy esküvő miatt pár napot töltöttünk rokonoknál. Nekem a 2020-as árak voltak még a fejemben. Levettem 20 ezret, hogy elmegyünk vásárolni egy kis "hungarikumot", meg az útra hazafelé egy kis péksütit, innivalót, négy főre.

Hát rendesen keresgetni kellett az államat. Hihetetlenül drága lett minden! Ha te ezt nem látod, akkor egyáltalán nem vagy tudatos vásárló, hiszen nem nézed az árakat.

Mi ilyeneket vettünk, mint daráltkeksz, pirospaprika, húsleveskockák, sportszelet pár darab, tehát egyáltalán nem luxuscikkeket. Gondoltam, viszek kis Unicumot, vagy Fütyülőst a kollégáknak. Erről letettem, annyira drága. A tervezett 20 ezer helyett 38 500 Ft-ot hagytam a Tescoban! Prágáig anyáztunk a férjemmel. Ennyiből a Kauflandban telepakolom a bevásárlókocsit, és nem két zsacskó keksszel, hanem hússal. 🤬🤬🤬

2022. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!