Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy heti élelmet megvettem...

Ha egy heti élelmet megvettem 7 ezerért (tehát 1000 Ft/nap), ami kb. évek óta így van nálam, mikor jön akkor ez a híres-neves infláció, drágulás, miegymás?

Figyelt kérdés

Most tényleg azt hittem, hogy sokat fogok költeni, de nem... pedig a nyers csirkemell ára ezer éve nem olcsó, talán már nem is lesz. Még olyan luxuscikk is belefért, mint narancslé vagy dinnye.

Igaz, hogy csak egy személyre, de ugye ez két személyre is csak a duplája lenne, és nem mondjuk 20 ezer.


2022. júl. 30. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

csirkemell 0,67 kg 1200 Ft volt, a darált hús fél kiló 729 Ft. Ezekből 6 adag lesz, tehát 1929 Ft-ot gyorsan elosztasz 6-tal, és kijön az újabb 350 Ft alatti húsmenü


De nyilván nem főtt csirkemellet meg párolt darált húst eszel rizzsel, úgyhogy bocsi, de ez nem nem húsétel, csak a hús ára.

2022. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát te jó keveset eszel kérdező...
2022. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
32: igen, erre én is gondoltam, bár most a dinnyével, almával, a 62,5 g rizzsel és a darált hús harmadával tele vagyok, vizet inni is alig van energiám felkelni, kocásodom...
2022. júl. 30. 14:55
 34/65 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem érint az áremelkedés. Mindig napi 500 forintért vásárolok élelmiszert.
2022. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó és nem zavar hogy ezelőtt két hónappal 500 forintból tudtál venni mondjuk 4 zsömlét, 1 teavajat és 20dkg felvágottat, esetleg zöldséget is, ma már ugyan ennyiből csak a 4 zsömle jön ki?


Én havonta járok nagybevásárolni, mindig ugyan oda, és kis túlzással kb ugyan azt is szoktam mindig venni(tonhal, hüvelyesek, csirkemell/comb, sertéscomb, tőkehal, sajt, tejtermékek, bashmati rizs, zöldségek, idény gyümölcsök, fűszerek, olivaolaj, teljes kiőrlésű liszt)


egy hónapja ezért 31 ezret fizettem, mindig elrakom a blokkot

ma pontosan 39780 forintot fizettem ugyan azért (fél kiló őszibarack és egy ananász, és két cső főznivaló kukorica volt pluszban)


Egyedül élek, és ebben nem volt még benne amiket őstermelőtől szoktam venni(lekvárok, mézek stb)


Eddig kijöttem ételre havonta 55 ezerből, most már a 70 felé közelít.


Igen, tudom ki lehet hozni olcsóbban is, de inkább kevesebbet veszek, de legyen jó minőségű és egészséges

2022. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%

35


Vicceltem ember. :D Mint mikor valaki leírja, hogy nem érdekli, hogy felment a benzin ára, mert mindig 5 ezerért tankol.


Amúgy mégis mire elég manapság napi 500 forint? Szerintem éhen halnék.

2022. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%

Most nézem, hogy téged az izgat, hogy hol a válság.

A szomszéd néni 72 éves, alig tud menni. A fia és a férje is elhunyt, teljesen egyedül van. Szépen gondozza a kiskertet, van pár tyúkja. Viszont dolgozni már egyáltalán nem tudna.

Neki 128 ezer a nyugdíja. 120 ezer lesz a gázszámla. Marad 8 ezer minden másra. Csak gázzal tud fűteni.

EZ elég nagy válság.


De ne aggódj, jön még a java! A forint továbbra is zuhan. Mivel sz8nte minden import, amit megveszel, így drágul szépen tovább.

Szinte egész Európában gyakoriak a tüzek. És micsoda véletlen: pont mindig a gabona ég! Egekben lesz az ára!

Ez még ugye csak az alapanyag, amiből kenyeret kell sütni. A kemence meg többnyire gázt vagy villanyt használ. Nekik is megugrik a rezsi, amit te fogsz megfizetni a boltban.


Persze te okos vagy, a heti bevásárlás így is kijön 7000 ft-ból. Veszel két szeletelt kenyeret, egy olcsó margarint, meg valami teszkógazdaságos filteres teát, és ügyesen beosztod. Szerdáig vajaskenyér, aztán a szikkadt kenyérből pirítós hétfőig. Néha egy kis luxus belefér, beleaprítod egy kis rántott levesbe.

2022. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:
Ja, és képzeljétek, még sütőpapírt is használok! Valamikor 2020 végén vettem egy 12 méterest, a kis falas sütőtálcára kevesebbet, a nagy laposra egy 38 cm széleset vágok, számold ki, hány adagra elég a 12 méter, és majd oszd el, nem tudom, mennyibe került 1.5 éve :D :D
2022. júl. 30. 19:46
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
Hülye troll.
2022. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%

Hagy találjam ki, a valagadat is azzal a 12 méter sütőpapírral törlöd? 2020 óta, igaz?


Jó, mert viaszos, szal le lehet kaparni.


🙃🙃🙃

2022. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!