Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy heti élelmet megvettem...

Ha egy heti élelmet megvettem 7 ezerért (tehát 1000 Ft/nap), ami kb. évek óta így van nálam, mikor jön akkor ez a híres-neves infláció, drágulás, miegymás?

Figyelt kérdés

Most tényleg azt hittem, hogy sokat fogok költeni, de nem... pedig a nyers csirkemell ára ezer éve nem olcsó, talán már nem is lesz. Még olyan luxuscikk is belefért, mint narancslé vagy dinnye.

Igaz, hogy csak egy személyre, de ugye ez két személyre is csak a duplája lenne, és nem mondjuk 20 ezer.


2022. júl. 30. 11:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%

basszus, nem számold bele a drága felvágottat, májkrémet, kenyeret, a rizst, az olajat, a fűszereket, a vajat, meg ami még otthon van, mert nem most vetted? ne legyél már ilyen makacs. amit felsoroltál, hogy vettél, azok lehet, hogy ennyibe kerültek, de nem csak ezt eszed.

ha mindenki látja, hogy mennek fel az árak, akkor te is. hacsak nem rossz a szemed. egyszerűen trollnak tűnsz és ezzel a szöveggel az is vagy.

2022. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom, a nagyobb dolgok (májkrém, vaj, olaj stb.) bontásban számolandók, mikor fogyasztás után kijön, hogy a májkrémet rákentem 50 szelet kenyérre, pláne a vajat akár 100-ra is, akkor tényleg kezdjem el 10 Ft-okra számolgatni? Nem! Megoldásom: évek óta vezetek kiadási listát, és bizony meg szoktam lenni 30 ezerből egy hónapban, már ami az étkezést illeti. Sőt, most jut eszembe, hogy a 6800 Ft-ban benne volt a szemeteszsák is, ami 550 Ft volt! Meg a fogkrémet, sampont is ebbe számolom. Ritka, ha felmegyek 30 ezer felé, ahhoz kocsmázás, chips, itthonra sör stb. kell.

A zabpehelynek szívesen utánamennék, amit korábban írt valaki, hogy milyen drága lett, de nem emlékezhetek, mennyibe került évekkel ezelőtt, 3.5 éve eszem. A mostani zabpehely adagomat 18-án vettem, 500 g 279 Ft volt.

2022. júl. 31. 10:48
 53/65 A kérdező kommentje:

13: a fél kilós zabpelyhet 279-ért vettem, és tavaly biztos hogy nem 200-ba került. 2019 óta veszem ezt a sparos zöld-fehér papírcsomagolású zabpelyhet, mindig olyan 250 Ft körül mozgott, legyen mondjuk 249. Most 279, ez olyan nagy drágulás? Főleg, hogy nekem nagyon is olcsónak tűnik, mert más márkák (tescós Kölln zabpehely 949 Ft!!!!!) majdnem négyszer annyiba kerülnek. Tehát azt mondom, ha az olcsó zabpehely fennmaradásához az kell, hogy dráguljon 30 Ft-ot, akkor beleadom. De 3 év alatt ez nem egy nagy drágulás. Főleg azért, mert 500 g zabpelyhet 5 napig eszek (nem minden nap, de 5 adagban), szóval adagja 50 Ft helyett 56 Ft.

És semmi nem is indokolja, hogy a Kölln zabpehely 949 legyen a sparos 279-hez képest, mert ízben semmit nem ad, hiszen az egy natúr, ehetetlen valami, amit neked kell ízesítened, ez nem kenyér, hogy tudsz csámcsogni a különböző ízeken nyersen...

2022. júl. 31. 10:52
 54/65 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel kellett volna kezdenem, bocsánat: az 1000 Ft/nap úgy jön ki, hogy hó végén számolok havi költést. Ma is meg fogom tenni!
2022. júl. 31. 10:53
 55/65 anonim ***** válasza:
100%
aha, és a kenyér, a felvágott, a vaj szerinted évek óta nem drágult
2022. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:
Bevallom most toast kenyeret veszek, 250 Ft fél kiló... kissé lustaságból, mert vettem ezeket a teljes kiőrlésűeket, és nem éreztem, hogy többet adnának az életembe, sőt, zavart is, hogy édesebbek. De igen, a kenyér drágult, viszont ettől még belefér a napi 1000 Ft-ba, mert nem az adja az étkezés fő részét, hogy sokat kéne zabálnom belőle.
2022. júl. 31. 11:40
 57/65 A kérdező kommentje:
Összeszámoltam a havi költést, kb. 35 ezret költöttem alapvető élelmiszerre, amiben nincs benne a jégkrém és egyéb luxusok, valamint a kozmetikumok, tisztítószerek. Bocsánat, hogy nem lett meg az 1000 Ft/nap, hanem 4 ezerrel túlléptem...
2022. júl. 31. 11:56
 58/65 anonim ***** válasza:
100%
Na, zsenikém, most is annyi a keret?
2022. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
Kb. ja. Sajnos most is sokat költöttem piára, kigyógyulok az alkoholizmusból, de októbert lenyomom rendesen csak kajára költve, és jelentkezem okt. végén, mennyi az annyi!
2022. szept. 28. 20:07
 60/65 anonim válasza:
2022. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!