Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jó lehet az a hús, ami le...

Jó lehet az a hús, ami le volt fagyasztva de lejárt a szavatossága közben?

Figyelt kérdés
Anyumtól kaptam lefagyasztva, vákumba csomagolt sertéskarajt. Itthon betettem a mélyhűtőbe hogy majd hétvégén készítek belőle pörköltet. Most vettem ki, hogy reggel készítsek belőle ételt erre azt látom hogy 3 napja le van járva. Megromolhatott a hús még a fagyóban volt? Nem tudom ki engedjem e vagy dobjam ki :/
2022. aug. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefagyasztás után járt le a dátum, akkor semmi baja. A mélyhűtést épp erre találták ki.
2022. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz.
2022. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem a lejáratot követően fagyasztottad le.
2022. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, istenem! Azért vannak itt meglepő kérdések felnőttektől ... A lejárati idő nem fagyott állapotra vonatkozik! Megjegyzem, rá is van írva, hogy tárolás 0-5 fok között. A fagyasztás megállítja a romlási folyamatokat (legalábbis erősen lelassítja). Mélyfagyottan egy évig is eláll!
2022. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, de buta vagy!
2022. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, bár nem ez volt a kérdés, csak most újraolvastam: pörköltnek nem a száraz, szálas karaj való, hanem esetleg a comb, de még az se, hanem a lapocka, ami omlós. A karaj vagy egybesütve kolbásszal vagy szeletnek való.
2022. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!