Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mièrt tartom cukinak a chili...

Mièrt tartom cukinak a chili paprikát?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember vagyok ne nèzzetek gyereknek , de számomra annyira aranyosak a chili paprikák . Olyan èdik .🤣 Ez így mi?

2022. szept. 5. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én az eperrel vagyok így.
2022. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom.Miért tartod annak?
2022. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
pontosan melyik fajtáját tartod cukinak? elég sokfélék :)
2022. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a pihés külsejű őszibarackot tartom annak.
2022. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
82%
Én is annak tartom, a formája miatt (azokról a kisebb, bumszlikról beszélek). Olyan, mint egy bébi paprika :D szerintem az ilyen kisebb méretű dolgokat az ember alapból cukinak tartja.
2022. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Azért vannak köztük eléggé agresszív, gyilkos kinézetű ráncos fajták is :D
2022. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
a kis hosszú keskenyek mint pl. egy Cayenne aranyos, de tényleg az ilyen gyilkos durva Carolina pl mi már....pici töpörödött, de gyilkos ha kóstolni mered :D
2022. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én inkább érdekesnek tartom öket .nem rég látam elėg sokféle csili paprikåt volt köztük 10+ erőségü is nem is egy .
2022. szept. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit lehetett a 7-es válaszon lepontozni? Nem is értem:)
2022. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik chili? A macskapöcse? (Nálam a chiltepin, mn. mexikói vadpaprika nevű vad chili - a paprika őse - vált ki hasonló reakciókat, egyébként egy élénkvörös apró bogyóra emlékeztet.) Néhány ember szereti az apró, színes dolgokat.


Tudományos szemszögből megközelítve:

Konrad Lorenz etológus tárgyalta először, hogy bizonyos fizikai jellemzők, mint a nagy fej, a gömbölyded arc, a magas homlok, a kis orr és száj, valamint a nagy szem — amelyek a kisbabák arcának jellemzői — vonzónak, aranyosnak hatnak, és gondozóviselkedésre irányuló motivációt aktiválnak a felnőttekben. Az általa megalkotott babaséma („Kinderschema”) fogalom azóta már széles körben bebizonyította a hatását a humán percepcióra, hiszen többek között orientálja a figyelmet, lokálissá teszi az észlelést, preferenciát vált ki, sőt akár élettelen tárgyakra vonatkoztatva is megváltoztatja ítéletünket. A kutatások fókuszpontján azonban mindeddig kívül esett, hogy vajon a babaarc jellegeit túlzó mértékben kihangsúlyozó képek hogyan befolyásolják az emberek aranyosságészlelését. Képszerkesztő technikák segítségével tizenhárom autóról készült képet alakítottak ki, amelyek a babaséma jellegeit a nullától a körülbelül háromszoros torzításig tartalmazták. A vizsgálatban részt vevő 259 felnőtt személy feladata az volt, hogy megítélje, hogy az adott autót mennyire tartja aranyosnak, illetve egyes képpárok esetében ki kellett választania, hogy a megjelenő gépjárművek közül melyiket választaná. Az aranyosságítélet feladatra adott válaszok egy fordított U alakú haranggörbét rajzoltak ki, melynek csúcsán a babaséma arányait megközelítőleg kétszeresen torzító optimális eset áll, amely ennek értelmében az emberekből a lehető legerőteljesebb reakciót váltja ki. A választásos feladatrész adataiból azt állapítottuk meg, hogy — a férfiakkal összehasonlítva — a nők számára valamivel fontosabb tényező az autóvásárlás során, hogy az autó megjelenése aranyosnak hasson, bár a válaszok eloszlását tekintve egyik nem sem választotta szívesen az aranyosabbnak ítélt autót.

2022. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!