Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg kevesebb palackozott...

Tényleg kevesebb palackozott terméket fogyasztunk?

Figyelt kérdés

Az utóbbi nagyjából 3-4 évben nagyon elterjedt lett a kulacsok használata, manapság már mindenhol lehet kapni és az emberek komolyan használják is őket.

Amikor én voltam gyerek, a 2000-es évek elején, akkor még mindenki az újrahasznált Szentkirályis palackokban hozta a vizét, talán egy progresszív osztálytársamnak lett Villám Mcqueen-es kulacsa később. Nem igazán volt elterjedt a kulacs használat. 2018-2019 óta viszont megfigyeltem, hogy komolyan elkezdett beépülni ez az emberek tudatába (a vászontáskával együtt) és manapság már nem igazán látok embereket műanyag palackból inni.


Ez valós trend? Vannak erre statisztikák?



2022. szept. 8. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, merre jársz, de én nagyon sokakat látok műanyag palackból inni. Eleve nem mindig gondol rá az ember, vagy nincs lehetősége, előre készülni, és csak megveszi az innivalót, amikor szükséges.

De palackból inni sem feltétlenül rossz. Te is írod, hogy újrahasznált palackokban vitték sokan a vizet régen is. Az semmivel sem rosszabb, mint egy kulacs.

2022. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Biztos h nem. Helyette inkább az üveges dolgok nagy részét is mianyagban forgalmazzák.
2022. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek döntő többsége műanyag palackokból iszik.

Ijesztő mértékben elárasztotta a világot a műanyag, ami relatíve olcsó, az emberek többsége is elfogadja, mert könnyű, nem törik... a kulacs sokkal kényelmetlenebb, csak a megfelelő méretű pet palackon kell kiválasztani, ami a kívánt itallal van megtöltve.

Azzal egyenlőre a kutatókon kívül szinte nem foglalkozik, hogy a környezetünkben mindenhol kimutatható a mikroműanyag szennyezés.

A műanyagból készült kulacsokkal sem lépnénk előre, a természetes anyagokból készül kulacs meg nehéz, drága, stb

2022. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Munkahely adja a védöitalt-> szénsavas 1,5 l-es ásványviz, pet palackban. Ott azt iszom, max 1-1 alkalommal viszek haza belöle 1 üveget, maga az üveg miatt, hogy legyen mibe tölteni az üdítőt. Otthon szódát iszom pohárból.
2022. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, viszont örülök, hogy teret nyertek a kulacsok mert kb általános iskolás korom óta keresem a tökéletes kulacsot, de mindegy milyet vettem mindig eresztett. Azóta találtam olyat ami bevált bármit csináltam vele nem enged.
2022. szept. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, számomra is pozitív példa volt, hogy mostmár sokkal több félét, jobb minőségben lehet kapni és némelyiknek elképesztően jó a design-ja. Szerintem nagyjából akkor kezdődött ez, legalábbis amikor észrevettem ezt, amikor 2015/16 körül megjelentek Amerikában a Hydroflask kulacsok amik nagyon drágák voltak és kb. már státusz-szimbólumnak számított, ha nekem is volt egy. Onnantól kezdve egy csomó fiatal Hydroflaskal mászkált mindenhova és megjelentek alternatív brand-ek. Nekem nagy vágyam egyébként egyszer majd egy 24bottles kulacs beszerzése.


Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy a fiatalabb korosztály esetében már szinte trendinek számít kulacsot használni. Az általános iskolások között mostmár az a program, ha elmennek a mosdóba feltölteni a kulacsaikat a szünetben.

Mostmár én is csak acél kulacsokat használok, több éve nem vettem palackos vizet. Néha persze kényelmetlen, de valószínűleg a kulacsom árát már régen visszahoztam ezzel. És úgy tűnt a környezetemben is sokan váltottak,de ezek szerint elég buborékban élek.

2022. szept. 9. 09:39
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudnám megmondani, mikor láttam utoljára valakit kulacsból inni, de az még a pet palackos időszak előtt volt, nem is kevéssel.

Nem vitatom, hogy az utóbbi években kezd ismét elterjedni a kulacs de én nem tapasztaltam.

Sőt, inkább az a tapasztalat hogy sokan nem azért isszák a palackozott ásványvizet, mert az annyira "divatos", sok településen a csapvíz minősége ingadozik. Lehet, hogy eü határterületéken belül van, de sokszor kiérződik belőle a klór, időnként bezavarosodik, stb.

Az ásványvíz drága, de kapnak egy viszonylag egyenletes minőséget, legalábbis annak az érzetét, ki tudja, hogy az évek alatt mennyi műanyagot isznak meg, iszunk meg

2022. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!