Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Curry paszta tényleg megromlik?

Curry paszta tényleg megromlik?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem teljes csomag, amit 2 éve bontottunk fel, 1 éve lejárt a szavatossága, de hűtőben volt, ha nem tudnám hogy lejár akkor biztos felhasználnám. Nosaltyn is azt olvasom, hogy felbontás után 2 hétig áll el. Szerintetek?

2022. szept. 22. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább kidobnám.
2022. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Hogy merült fel, hogy nem romlik meg?
2022. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Két féle élelmiszer van, ezek szavatossági ideje eltérően értelmezendő:

Ami romlandó, arra azt írják, hogy meddig fogyasztható (consume before) és a dátum lejárata után nem szabad fogyasztani, mert káros hatásai lehetnek - jellemzően, gyomorrontás, hasmenés, más ételmérgezési tünetek.


Ami nem romlandó, arra azt írják, hogy minőségét megőrzi (best before) és a dátum lejárta után általában 6 hónapig még ugyanúgy fogyasztható, legfeljebb kis mértékben megváltozik az íze, de egészség károsodást ekkor még nem okoz. A dátum lejárta után 6 hónapon túl azonban ezek fogyasztása sem ajánlott.


Ezek a szavatossági idők mindig a csomagolás felbontására vonatkoznak. A felbontás után már termékenként eltérően néhány nap/hét/hónap is nagyban befolyásolhatja a termék állagának és minőségének változását.

Két éve felbontott élelmiszert akkor sem ajánlott fogyasztani, ha még nem járt le a szavatossága, mert a szavatosság a lezárt csomagolásra vonatkozik, nem a felbontottra. A felbontás utáni szavatossági időt általában külön feltüntetik a csomagoláson.

2022. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Saját felelősségedre kísérletezhetsz vele, hogy a gyomrod mit bír el és mit nem. Másokat inkább ne kínálj meg vele, vagy legalább tájékoztasd őket, hogy milyen kockázatot vállalnak a főztöddel.

Valószínűleg a legrosszabb, ami bajod lehet tőle, hogy kapsz egy kis gyomorrontást és hasmenéssel szenvedsz pár napig. Ha nem nyersen fogyasztod, hanem belefőzöd/sütöd valamilyen ételbe, az javíthatja az esélyeidet, mert a hőkezelés semlegesítheti valamennyire a káros hatásokat - kivéve, ha peched van és pont ront a helyzeten. Belehalni valószínűleg nem fogsz tőle. Főleg, ha egyébként egészséges vagy, akkor az immun rendszered jó eséllyel megoldja, de nem biztos, hogy érdemes kísérletezni vele. A termék ára, amit megspórolhatsz vele, aligha éri meg az esetleges szenvedést, még kevésbé, ha gyógyszerre is szorulsz majd miatta.

2022. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem fogom megenni.

A kérdést inkább azért tettem fel, mert olyan hihetetlen számomra. Alapból ez vagy 200g, nem tudom ki az aki egy ilyet felbontás után 2 hét alatt elfogyaszt. Azt hittem ezek olyanok mint a mekis sajtburger.

2022. szept. 22. 10:55
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha hűtőben volt, és nem penészedik, nincs rossz íze, akkor nyugodtan használd szerintem...
2022. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

#5

Nálunk 2 nap(!) alatt szokott elfogyni a 300 ml. :D

Ha fel volt bontva akkor nem kísérleteznék.

2022. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És mivel eszitek? Kenyérre kenve vagy mi? :D
2022. szept. 22. 12:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8: te mihez veszed...?


Szerintem indiai kajákhoz kell.

2022. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

Leginkább főzünk belőle curryt. Leggyakrabban tofuval, rizzsel.

2022. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!