Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A felvágottak közül melyik...

A felvágottak közül melyik az, ami relatíve egészségesebb húsbevitelnek?

Figyelt kérdés

pl pulyka, csirke, növényi alapú


A reggeli szendvicsbe melyiket érdemes rakni?



2022. szept. 24. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Én mostanában a Lidlben veszem a Pikok Pure termékeket. Van csirkemell szeletek (100g termék 100g csirkehús) nincs benne tartósítószer sem semmi mesterséges. Van pulykamell sonka 94% hús, nincs benne tartósítószer, nincs ízfokozó és csak természetes összetevők vannak feltüntetve. Ezeknek most 500ft/100g az ára. Sertés terméket még nem kerestem, de fogok.
2022. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

9: most komolyan.... Üvegbúra alatt éltél eddig, vagy valami földalatti üregben...? A google képkereső sem működik???


Az az igazi sonka, ami kb. igazi darab húsból van. Nem pedig cafatok összepréselve, mint pl. a gépsonka.


Így néz ki egy minőségi főtt sonka!


[link]


Szeletelve is láthatod, hogy valódi hús.


VAgy nyers (füstölt, vagy levegőn szárított) sonka pedig ilyen:


[link]


[link]


[link]

2022. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

"most komolyan.... Üvegbúra alatt éltél eddig, vagy valami földalatti üregben...? A google képkereső sem működik???"


Nem feltétlenül élt üvegbúra alatt, csak valószínűleg olyan családból származik, ahol soha nem ettek ilyesmit. (Igen, régen is előfordult ilyesmi)

2022. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

13: no de nyilván jár boltba, és látja a húspultot, vagy a diszkontokban a csomagolt dolgokat a hűtőpultban..

Én tényleg nem tudom elképzelni, hogy valaki csukott szemmel jár-kel a világban...


Én pl. alapból nem eszem halféléket, mert soha nem ízlett.

De azért meg tudok különböztetni egy friss lazacfilét egy szutyokkategóriás halkonzervtől... :)))

2022. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

"No de nyilván jár boltba, és látja a húspultot, vagy a diszkontokban a csomagolt dolgokat a hűtőpultban..


Én tényleg nem tudom elképzelni, hogy valaki csukott szemmel jár-kel a világban..."


Akkor maradjunk annyiban hogy eddig nem érdekelte a dolog.

2022. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha az egészségeset keresed, azt nem biztos, hogy a felvágottak közt kell keresned.

Én szoktam csirkemellet szendvicsbe tenni.

A következő módon nagyon gyorsan el lehet készíteni.

Palacsinta sütőbe teszel egy réteg sütőpapírt, rá a vékonyra (6-8mm) szelt mellet, majd rá egy újabb sütőpapírt. Fűszer, ízlés szerint. Nagyon gyorsan megsül. Pár csepp olajat , vagy vajat esetleg tegyél a papírra a hús alá.

2022. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%

#4 onnan tudod hogy kevésbé feldolgozott, hogy kevesebb összetevője van. pl hús (zárójelben odírva hogy hány százalék és ez legyen 90 felett)

#6 h a fentit betartod, onnntól nem nagyon van rossz sonka, de arra tudsz figyelni hogy egyszínű legyen

példák olyn sonkára amit nem ennék meg:

selyemsonka

[link]


példák olyn sonkára amit eszem (mostanában akkor amikor akciós és bveszek 4-5 csomgot. a sonka mostanában 5000 ft kilós ár alatt jónak számít, 4500 alatt olcsónak - de ez csak a jó sonkár igazak):

[link]

márkák amik tuti jók: kométa, ponnath, dulano,

2022. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
(Nagyjából) Minél drágább, annál jobb.
2022. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
#18, ez egyáltalán nem igaz. Szoktam figyelni a NÉBIH termék tesztjeit, nagyon sokszor a legolcsóbb lett a legjobb minőségű és az agyonreklámozott "márkás" dolgok meg ott kullogtak az utolsó helyen.
2022. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Prágai sonka pl.

Vagy füstölt főtt tarja.

Egy maszek hentesnél szoktunk venni csirkemell sonkát, 100 % csirkemell.

2022. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!