Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Védőgáztól lehetett büdösebb...

Védőgáztól lehetett büdösebb a darált hús?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milánóit csináltam darált húsból, tegnap előtt vettem vákumcsomagolt, végig hűtőben volt.

A csomagra okt. 8. volt írva, akkor nem lehet romlott, nem?

Ilyen fura, nem rohadó, hanem savanyú vegyszer -szerű szagot éreztem, mikor kiszedtem és főztem.



2022. okt. 6. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Ha kimondottan orrfacsaróan büdös, kis szellőztetés után is, és már ilyen 20-30 centiről is érezni, akkor romlott.
2022. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van egy bizonyos szaga, de nem olyan, mint a romlott húsé. Egyébként a romlott húsnak a színe is más. Elvileg ha október 8. volt a lejárati idő, akkor nem volt romlott. A színe rózsaszín volt? Nem volt szürkés vagy zöldes árnyalatú?
2022. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én onnan tudtam a múltkor, hogy romlott, hogy bár ízre nem volt kimondottan fura ízű, viszont szó szerint a hús SZAGA még fűszerezés után is markánsan érződött, a család férfitagjai kifordultak tőle szaglás után, bár én személyszerint még megcsináltam volna, mert ízre még nem volt romlott a hús, csak "elkezdődött". :D
2022. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fűszerezés után semmi szaga nem volt már és nekem úgy rémlik, rózsaszín volt.. Biztos feltűnt volna, ha szürke. Ízre pedig semmi nem érződik.

Nyolvadika volt ráírva és púpos volt rajta a fólia, tehát elvileg nem szabadna baja legyen, szóval remélem.

2022. okt. 6. 20:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja meg amúgy csak közelről lehetett érezni, ha így direktbe bele szagoltam, inkább akkor tűnt fel a szag, mikor feltette a tűzre és a gőzén éreztem egy ideig
2022. okt. 6. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és én az ízét sütés után is érzem.
2022. okt. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha értem, akkor valószínű ez a védőgáz lehetett. Miután megsült se szag, se fura íz nem maradt meg.
2022. okt. 7. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:
2022. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!