Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tejben lehet tojásfehérje?

A tejben lehet tojásfehérje?

Figyelt kérdés

Mert ha igen akkor jó hülye vagyok:D

Annyi a lényeg 2 éve nem ettem semmi tejes dolgot mert azt hittem arra vagyok allergiás. Most voltam egy teljes ételintolerancia vizsgálaton amit vérből vettek. A tehéntej és minden nulla volt, a tojásfehérje 50.000 allergén volt.

Most a héten elég sok tejterméket ettem, amire nem volt rá írva hogy lenne benne tojás mégis hasmenésem van és rosszul lettem tőle. Nem értem mi lehet a baj.



2022. okt. 13. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Hogy lenne a tejben tojás?!?!?!?!
2022. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha madártejet ettél, akkor abban igen, előfordulhat tojásfehérje.
2022. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Nem lehet.

A vérből végzett ételintolerancia vizsgálat óriás humbug.

Lehet hogy pszichés eredettel okoz neked problémát a tej

2022. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
A tejben nem csak hogy nem lehet, de semmi köze a két terméknek egymáshoz. Elképzelhető, hogy azért lett hasmenésed, mert hosszú kihagyás után egyből sok tejterméket fogyasztottál, és elszokott tőle a szervezeted.
2022. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat. 1es válaszoló nyilván nem komolyan kérdeztem.
2022. okt. 13. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez a baj:

"2 éve nem ettem semmi tejes dolgot"

"Most a héten elég sok tejterméket ettem,"

2022. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Ezek a feldolgozott tejtermékek meg tudják viccelni az embert.

Mondjuk ha rendszeresen eszem tejtermékeket, és alkalmazkodik hozzá az emésztésem, és probléma nélkül megeszek bármit, még az se garantálja azt, hogy ha elutazom 3000 km-rel arrébb, akkor az ottani tejtermékeket meg fogom tudni emészteni.

Más a klíma, más a mikroflóra, sok száz gomba és baktériumfajta lehet, amiket ők természetes módon használnak oltásra, stb, nálunk viszont nem ismert, ezért simán okozhat gondot a megemésztése.

Többek közt ezért másabb külföldön egy tejföl, vagy túró, mint nálunk.

Aki meg hozzánk jön, annak a miénkkel lehet baja.

Amit sokszor ráfognak arra, hogy romlott volt, vagy allergia, pedig simán csak más az illető bélflórája, és nem tudja megemészteni azt a bizonyos tejterméket.

2022. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Bizonyos egymáshoz hasonló fehérjék keresztallergiát tudnak okozni.
2022. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!