Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi az ami irreálisan megdrágul...

Mi az ami irreálisan megdrágult az elmúlt hónapokban? Számodra jobban mint a többi árú, vagy mint amit érne. Mi az ami esetleg kevésbé vagy elfogadható mértékben drágult a magas inflációhoz képest?

Figyelt kérdés

2022. okt. 19. 12:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

vaj, kenyér-pékáru.


A sajtokat illetően: azt vettem észre, hogy az olcsó sajtok sokkal jobban megdrágultak, mint az eleve drágák.


Az aldiban van egy osztrák sajt, amit imádunk (ERzherzog johann), az pl. 4990 helyett most "csak" 5490 kilója. Az arany karaván meg 800 körülről már 1300 egy 20 dekás...

2022. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ügyes megfigyelés 11. Talán azért nem tudatosodott bennem, mert azon az árszinten nem válogattam eddig sajtot. Lehet azt már tényleg nem venné senki ha azon is 30%-ot emelnének.
2022. okt. 19. 15:00
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
12: én kifejezetten figyelem az aldiban a lejáratokat. Az aznap lejárót 50%-os áron adják. És a drága sajtok (svájci, stb.) - az én szerencsémre :-D - nagyon ott szoktak maradni a polcokon. 7-8e ft-os áron nem is csoda. De féláron már nekem nagyon megéri. :)))
2022. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

száraztészták - a fél kilós Gyermelyi tésztákért már lassan egy ezrest kérnek, de a 250 grammos levestészta is közel 700 forint.

Túró: 500 gramm már több mint ezer forint, kenyérből pedig az a fajta teljes kiőrésű, amit eszünk, legutóbb 900 forint volt. Mármint 40 deka volt 900 forint. Keresni fogunk más fajtát, mert ez már nem fér bele sajnos.

2022. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden, de amin nagyot néztem tegnap a Sparban, az a négymagkeverékes szeletelt kenyér. Nem rég még 500 körül volt, most egy ezres.
2022. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk nincs kenyér 1000 forint alatt, sőt, van amelyik fajta már 1300, és nem, nem bio, mentes meg ilyen olyan prémium, hanem sima tigriskenyér. Múltkor azért nem csináltunk turógombócot, mert nem jöttünk volna ki pennyben 6 ezerből. Tej szintén nincs 500 alatt, és ennyiért még a sajátmárkásat kapod, nem ám mizo-t meg ilyesmi luxust. Sajtot már nem is veszünk. És tudom, nem létszükséglet ( bár az is lehetne, mert fontos a szórakozás és művelődés is ) de a könyvek árai is brutálisak, ha nem antikvárt veszel. Egy korábban 4000 forintos könyv most simán drágább egy ezressel is, de konkrétan olyan könyvet is tudok mondani, ami 2018-19- ben 3500 volt, ma 5000. De az a szomorú, hogy nem az árak magasak, mi keresünk szánalmasan keveset.
2022. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

16: túrógombóc hatezerbe került volna...???

Ez azért nagyon túlzás...

Fél kiló túró egy ezres, ehhez kell négy tojás, legyen 100 darabja... edddig 1400. Kevés porcukor, mondjuk 50 ft-nyi, de legyen 100. Még mindig csak 1500. Egy kis prézli tutira van otthon, száraz kenyérből... Még ha egy nagy doboz tejfölt megesztek hozzá, akkor is mondjuk 2100... négy-öt személyre.

2022. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17# 3 személyre kellett volna, apám meg bőven 2 helyett eszik, a penny meg nagyon drága. Egyébként carbonara-t csináltunk helyette. Aldi, Lidl még mindig jobban megéri, de ha nincs a közelben és gyorsan kell valami, az szívás. :/
2022. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

18: akkor is barokkos túlzás... Amit írtam, fél kiló túróból négy személyre nálunk úgy elég, hogy még egy-két kis adag marad is.


Nem tudom, mennyi a pennyben a túró, de kizártnak tartom, hogy ötezer lenne egy fél kiló.


Tessék... [link]


így egy fél kiló akkor 1140.

2022. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden ami létezik többek között az élelmiszer. Nagyon sok ember életszinvonala le fog csúszni emiatt, a fizetések nem követik az inflációt többségükben. Irreális minden ami itt folyik. Nyugati árak balkáni életszinvonal. S még hol a tél? Amig ez az ámokfutás itt folytatódik/ nem a háború miatt/ addig szépen lassan csúszik le a nép. Akinek van esze vegye ki a bankból a pénzét, vagy váltsa valutára. A forint teljesen haza van vágva. Nem is tudom mikor volt ennyire xar az elet mint most. Az idei tél sztem kemény lesz mint az orosz.😐😐mindenki próbáljon sporólni tartalékolni. Ne legyen igazam.
2022. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!