Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Elmernél készíteni lejárt...

Elmernél készíteni lejárt szavatosságú, felolvasztott tenger gyümölcseit?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom hozta, aki azt mondta, hogy jók még ezek, meg semmi baja, mert ez már előfőzött és le van zárva hermetikusan zacskóban + úgy is átfőzöm.


De: ilyen 50%-os akcióval vette fagyasztva, ami oké, én is szoktam olyat. Viszont amíg hazacipelte, kivette a fagyasztóból majd felolvasztotta, és úgy tárolta 1-2 napig.


Nincs kedvem ételmérgezést kapni. Főleg ezek a herkentyűk azok, amikekkel eleve vigyázni kell.



2022. okt. 31. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nálam ez kuka lenne
2022. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, meddig tárolta felolvasztva, több naposan már nem.

De a fagyasztás egyébként is tartósít, fagyasztott húsoknál sose nézem a szavidőt. Hát pont ez a lényege a fagyasztásnak.

Egy nap a hűtőben is belefér, amíg kiolvad szépen lassan az adott termék (mondjuk az előfőzött tengergyümölcseinek nem kell annyi szerintem, most nyers húsra gondolok), de ha több napja tárolgatja kiolvasztva, biztosan nem enném meg.

2022. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Aki lepontozott, adjon már rá magyarázot. A húsokra átlagosan 3-4 napos szavidőt írnak. Ti soha nem tároltok semmit a fagyasztóban 3-4 napnál tovább?

Nem a lejárt szavidő itt a gond, hanem hogy felolvasztva tárolta napokig a kedves rokon.

2022. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Én az ilyesmit akkor is kidobom, még nincs lejárva, de szokatlanul erős szaga van.
2022. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

2,3!


Fagyasztott élelmiszer biztonságos tárolási ideje 6 hónap. A húsok 3-4 napos szavatossági ideje sima hűtés mellett értendő. Fagyasztva 6 hónapig eltarthatoak.

2022. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem, a felolvasztva tárolás miatt. A tengeri herkentyűk gyorsabban romlanak kiolvasztva mint a sertés vagy szárnyas. A kedves rokon meg ássa el magát hogy rád sózná a lejárt szavatosságú cuccait. Legközelebb rohadt almát visz ajándékba?
2022. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha biztonságos tárolási időn belüli (azaz 6 hónap) akkor igen.


Én is veszek ki olyan húst, ami pl 5 hónapja raktam a fagyasztóba, soha semmi baja.

Ha meg lenne, azt úgyis érzem rajta (mielőtt felhasználom, megszagolom, átnézem, és hogyha szokatlan az állaga vagy pl büdös, akkor kuka)

2022. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a felolvasztva tárolást nem olvastam, de az 1-2 napig oké még, de utána kuka.
2022. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

kidobtam a kukába úgy ahogy volt.


Ha még fagyasztott állapotban hozta volna ide, akkor oké, de így nincs kedvem rizikózni.

2022. okt. 31. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!