Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mentol-eukaliptusz cukorkát...

Mentol-eukaliptusz cukorkát túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: szülibulin a gyerekek megbézsmálták, megettek fejenként vagy tízet:

[link]

Meg a biztonság kedvéért még valami kis fajta pluszos színes cukorkát mellé.



2022. nov. 15. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom lehet-e még kapni, és a pontos nevét is elfelejtettem, de volt a "bálnavadász cukorka".

Volt abból gyengébb, erősebb, de a csúcs a fehér zacskós barna színű (a többi fehér) olyan erős volt, hogy azt nagyon sokan kiköpték.

Az is menthol-eukaliptusz ízesítésű volt, állítólag az izlandi bálnavadászok torok-védője (a zacskón is vallani vitorlás hajó ábra rémlik)

A lényeg, hogy azzal jártunk úgy többen is, hogy torokfájás lett a cukorka szopogatás eredménye: olyan erős volt a cukorka, hogy felsértette a nyálkahártyát, utat nyitott a fertőzésnek.

Nem tudom ez a cukor mennyire erőd, de az erős menthol-eukaliptusz tud kártékony lenni a torokra.

2022. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!