Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Január 14.-ei lejáratú dátumú...

Január 14.-ei lejáratú dátumú Túró Rudi még fogyasztható lehet? Adhatom ajándékba jövő hétvégén?

Figyelt kérdés
Külföldön élek. Amikor hazalátogatok, otthonról mindig hozok pár dolgot ajándékba egy ismerősömnek, többek között egy csomag Túró Rudit. Most is így tettem. Na igen ám, csakhogy eddig mindig, amikor január elején visszajöttem, már rá 1-2 napra találkoztunk. Most viszont végül úgy alakult, hogy majd csak jövő szombaton fogunk. Azt most vettem észre, hogy a csomag Túró Rudi, amit neki szántam, január 14.-én lejárt. Ugyebár a dátum lejárat nem mindig jelent tényleges minőségromlást. Valami hónapokig eláll még utána. A Túró Rudival ez hogy van? Adhatom ezt neki vagy inkább hagyjam, mert lehet, romlott, vagy ha nem az, jövő szombatra (28.-a) esetleg az lesz? Természetesen hűtőben tartom.

2023. jan. 21. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg semmi baja. Hogy odaadnám-e, az attól függ, milyen a viszonyunk. Alapvetően nem illik lejárt szavatosságú ajándékot adni, de van olyan barátom, aki tudom, hogy így is örülne neki (nyilván mondanám, hogy óvatosan kóstolja meg, mert lejárt). Arra az egy hétre viszont fagyasztóba tenném. Ha máskor így jársz, rögtön tedd be a fagyasztóba, ott gyakorlatilag örök.
2023. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Biztosan ehető még, de ajándékba nem adnám.
2023. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Fogyaszd el és vegyél másikat indulás előtt.
2023. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Add oda, az már az ő saruk hogy nem akartak találkozni veled időben.
2023. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3: Itt a környéken nincs magyar bolt.
2023. jan. 21. 14:44
 6/24 anonim ***** válasza:
26%

Ja, igen, felületesen olvastam.

Megromlani hűtve nem fog. Legrosszabb esetben megsavanyodik. Fagyasztani semmiképpen se!

Én nem szoktam nézegetni sz ehető ajándékok lejáratát, de ha ők igen, lehet durci belőle.

2023. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
A csomagoláson feltüntetett szavatossági idő a valódi szavatossági idő 2/3-a.
2023. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Nem.


Igen, saját felelősségre fogyasztható, ha romlott, saját magad fosatod meg.


Nem, egy alapvetően romlandó tejterméknél, 2 hét a szavidő után, az kezelhetetlenül sok, (nem egy száraz hüvelyesről beszélünk, hanem egy potenciális veszélyforrásról, aminek a gyári szavidejét akár 50-60 %-kal (!!!!!!) tolnánk ki)

ez az ismerősök szembe köpése, egyértelmű jelzés a barátság felrúgására, törvényileg más testi épségének, egészségének a tudatos veszélyeztetése, és gyakorlatilag is potenciális veszélyforrás.


Eszedbe ne jusson egy ilyen sértő magatartás, hogy lejárt szavatosságú tejterméket ajándékozol!

Mind morálisan, mind törvényileg elítélendő!

Amellett, hogy egy kiközösített, lenézett szarcsimbókká válsz a szemükben, még a törvényesség felől is megütheted a bokád, pláne, ha ezt valaki sértésnek veszi, (akár bekövetkezett, akár feltételezhető egészség károsítás miatt) és megteszi a lehetséges jogi lépéseket!

2023. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Adhatnád, én abban a percben kidobnám ott a szemed előtt.


Ha barát vagy, ha nem, mert ez nem kicsit tahóság.


Edd meg te a lejárt dolgokat (én is meg szoktam, de eszem ágában nincsen másnak adni).

2023. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyebár a dátum lejárat nem mindig jelent tényleges minőségromlást. Valami hónapokig eláll még utána."


Persze.Mondjuk a sör az jó még akár fél évvel utána is..De a túró rúdi az szerintem pont nem olyan ami még (az esetedben) 2 héttel a lejárat után is jó lenne.Ilyent én nem adnék ajándékba.

2023. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!