Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit érdemes tejföl helyett...

Mit érdemes tejföl helyett rakott ételekbe tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a rakott káposztát például, de legalább egy kis vödör tejföl kell hozzá, ami elképesztően megdrágult, háromszor annyi mint a hús, pedig az sem olcsó.

Azon töröm a fejem, hogy talán tejet sűrítve valamivel, például pár kanál grízzel, vagy krumplipüré porral, esetleg kis pohár tejföllel keverve, vagy olcsó krémsajttal elegyítve lehetne megpróbálni, ha semmi nem megy, akkor paprikás szaftban fogom pici tejföllel, másra egyszerűen nem futja.

Tudtok valamilyen jó praktikát, vagy receptet?



#infláció #tejföl #Rakott képoszta
2023. jan. 27. 06:00
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
63%
#30, ügyes vagy! Azért különösen, hogy nem hallgattál azokra, akik simán hülyének néznek, csakmert keresed (és találod) az olcsóbb konyhai praktikákat! Vannak még trükkök, így tovább!
2023. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező, miért kellene neked Bp-en vándorolnod messzebbre, amikor úgy a Tescónak, mint az Auchannak is van házhozszállítási szolgáltatása?

Simán a helyedbe viszik az olcsóbb vagy az akciós árukat hetente-kéthetente-havonta és ez a lehetőség megfizethetetlen. Simán spórolhatnál összességében 30 %-ot a vásárlásaidnál, ráadásul az ötletszerű polcról kapkodást is kiszűrnéd.

Mondom ezt halálosan irigykedve, mert bár Bp-től lakom 35 km-re, de nálunk nincs erre semmilyen lehetőség. Vagy a helyi Coopban veszek meg mindent méregdrágán, vagy autózom 20 km-t Lidl-ért, Pennny-ért. Aldi, Tesco, Auchan 40 km-re.

2023. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

32

Sajnos ez a lehetőség másoknak is eszébe jutott már.

Próbáltam az Auchant a hét közepén, mert felcsigáztak a javasolt bolti árak a válaszokban, ám jelenleg már nincs autóm, (nem tudtam már fenntartani) és így elérhetetlennek tűnt a számomra, de örömmel láttam, hogy tízezer Ft fölött ingyenes a kiszállítás, azonban az ügyesen összeválogatott lista után az időszelet foglalással vacakoltam egy darabig, de nem volt normálisan közeli időpont, így a listát kiírattam, talán nagyobb időintervallumban kalkulálva esetleg járható út lehet, bár addigra a kedvezmények esetleg elévülnek, szóval ezt még tanulmányoznom kell, miképpen tudnám mégis hasznosítani.

A tescohoz gyalogolnom is kell a Metro után, a Lidlhez átszállnom, egyedül az Aldi van két megállóra, oda hamarosan elmegyek majd.

A kiszállítások egyrészt túl drágák, másrészt legfeljebb havi vásárláshoz lehetnek jók tartósabb áruk esetén a nagy átfutási idő miatt, nekem úgy tűnik.

2023. jan. 29. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!