Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen vízfogó hatású ételek/g...

Milyen vízfogó hatású ételek/gyógyszerek/gyógynövények/bármik vannak?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy ilyenkor télen nagyon gyakran járok ki a mosdóba, már lassan 1 pohár vizet se ihatok meg, mert aztán 5 percenként járhatok ki pisálni, és már elegem van ebből. Sokszor már nehéz dönteni, hogy inkább szomjazás, vagy 5 percenként pisálás, már megőrjít teljesen. Nyáron nincs ilyen gond, amit akkor megiszok, azt kb ki is izzadom a 40°C-os szobában, viszont ilyenkor télen sajna ez van. Ráadásul valószínűleg olyan munkám lesz hamarosan, hogy reklámújságokat dobálok be a postaládákba, ugye ott kitéve az időjárásnak, mosdó nélkül, úgyhogy nagyon ki kéne találni valamit már erre. Nekem úgy is jó, ha a szomjúságérzetet lehetne valahogy csökkenteni ivás nélkül, mert, ha nem iszok semmit, akkor ugye nem nagyon van, ami kijöjjön 5 percenként.

2023. jan. 31. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
1 pohár vizet egyetlen alkalommal kipisil az ember. De akkor 5 percenként a másik 5 pisilés egy fél órán belül honnan jön? Szóval nem jön ki a matek, akárhogy számolok. De ha nincs semmi egészségügyi problémád, akkor sem értem, miért érzed vizelés után 5 perc múlva, hogy tele a hólyagod. Itt valami hólyag probléma valószínűsíthető - persze akkor, ha nincsenek óriási túlzások a leírtakban.
2023. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sűrűn pisilsz és folyton szomjas vagy, akkor lehetsz cukorbeteg is, de az kordában tartható, csak keresd fel a háziorvost, majd az fogja tudni mit kell tenni!
2023. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértve mind a két előttem szólóval még azt kérdezném, hogy nem vagy véletlenül sószegény étrenden? Az olyanokon szokott keresztül folyni a víz, akik valami miatt (vérnyomás problémák, vese-betegségek, stb.) só-szegény étrenden élnek.
2023. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sószegény étrenden vagyok és nincs ilyen problémám, viszont én is a cukorbetegségről hallottam azt, hogy ilyen szomjas-pisilős tüneteket okozhat, úgyhogy kérdező, ezzel irány az orvos. Ne vedd félvállról.

És ne egyél sok sósat, se édeset, mert akkor úgy érzed, hogy innod kell (végül is ez is lehet ok). Nem csak a sós, hanem az édes ételek, italok is fokozzák a szomjúságot. Figyelj ezekre is.

És junk foodot se egyél.

2023. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Cukorbetegséget jelez az erős szomjúságérzés


Amikor a glükóz szintje megemelkedik a vérben, a vesék megpróbálják azt kiszűrni. Viszont, ha túl sok a glükóz a vesék végül nem tudják elég gyorsa elvégezni a szűrési folyamatot. A felesleges glükóz ezért kiürül a vizelettel. A fokozott vizelés dehidratációhoz vezet, vagyis szomjasak leszünk."

2023. febr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!